0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Siłacz w kuchni

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

15 ROBOTÓW KUCHENNYCH W TEŚCIE: Ubijanie piany, ugniatanie ciasta, siekanie orzechów, ucieranie marchwi – to tylko niektóre umiejętności robotów kuchennych. Jednak nie wszystkie radzą sobie z tymi zadaniami.

W czasach mrożonej pizzy i ciast z proszku robot kuchenny wydaje się archaizmem. Dlatego, żeby przyciągnąć konsumentów do swoich robotów, producenci muszą iść o krok dalej. Kiedy ugniatanie ciasta to za mało, wykorzystują choćby znane nazwisko. Przykład? To Tefal, który wprowadził serię urządzeń sygnowaną nazwiskiem Jamiego Olivera. Z kolei Kenwood, znany dotychczas z dużych robotów, wprowadził kompaktowe urządzenia, by nie zajmowały dużo miejsca w kuchni. Inni znów producenci – na przykład Moulinex – stawiają zaś na designerski wygląd.

Od dołu czy od góry?

Rodzajów robotów jest sporo. Przede wszystkim dzielimy je na takie, które mieszają od góry – to miksery (test mikserów publikujemy tutaj) – oraz te mieszające od dołu (czyli roboty kuchenne, których test właśnie czytasz). Jedne z nich mają funkcje miksowania na puree, inne wyciskania soku, jeszcze inne mają obie te funkcje i jeszcze wiele innych. Większość potrafi ubić pianę z białek i krem ze śmietany, wyrobić ciasto, posiekać orzechy czy pietruszkę, zmiksować owocowy koktajl, zetrzeć marchewkę lub ziemniaki i poszatkować ogórki. Nasze roboty czynią te cuda w kuchni za pomocą specjalnych nakładek – każde z urządzeń ma malakser z kilkoma takimi nakładkami: trzepaczką do ubijania, ugniataczem, nakładką z nożami, tarczami: krojącą i tnącą. Ponadto zwykle w zestawie otrzymujemy jeszcze blender kielichowy i młynek.

Idealna piana

Jednak nie każdy robot poradzi sobie w równym stopniu z każdym kuchennym zadaniem, nawet wtedy gdy jego producent zapewnia nas o tym w reklamie. Dlatego zanim kupisz robot, odpowiedz sobie na pytanie: Co twój nowy nabytek powinien potrafić? Pierwszą dyscypliną w naszym teście było ubijanie białek. Co ciekawe, najgorzej wypadł w niej…

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Nieliczne roboty koszą dobrze

8 ROBOTÓW KOSZĄCYCH W TEŚCIE: Wiele automatycznych kosiarek z testu radzi sobie tylko z...

Test: Pestycydy w pomidorach z importu

Wszystkie pomidory z nowego testu zawierały pozostałości pestycydów. Tym razem zbadaliśmy osiem rodzajów pomidorów,...

Tanie zapięcia lepsze od drogich

23 ZAPIĘCIA DO ROWERÓW W TEŚCIE: Łańcuchowe, U-lock czy składane? Jakim rodzajem zapięcia zabezpieczysz...