0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaTestyTEST - AGD i RTVNajlepsze oczyszczacze nie muszą być drogie

Najlepsze oczyszczacze nie muszą być drogie

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

9 OCZYSZCZACZY POWIETRZA W TEŚCIE: Najlepsze oczyszczacze powietrza usuwają szkodliwe cząsteczki z powietrza w twoim domu szybko i efektywnie, nie hałasując przy tym zbytnio. Zobacz, jaki oczyszczacz kupić, żeby spełniał swoje zadanie, obiecywane przez producenta.

Człowiek w ciągu dnia wdycha przeciętnie 16 tys. litrów powietrza. Są w nim zawarte substancje, które u milionów ludzi wywołują reakcje alergiczne na pyłki roślin. U wielu mogą też prowadzić do astmy, nie mówiąc już o innych chorobach płuc i nowotworach spowodowanych wdychanymi przez nas cząsteczkami smogu. Smog to problem szczególnie dotykający Polskę, w której wiele miast plasuje się na szczycie listy najbardziej zanieczyszczonych miejsc na świecie.

I tu z pomocą przychodzą oczyszczacze powietrza – a przynajmniej tak twierdzą ich producenci. Według ich deklaracji oczyszczacz potrafi usunąć z powietrza nawet 99,97% malutkich szkodliwych cząsteczek. Czy to prawa? Sprawdziliśmy to w tym teście.

W specjalistycznym laboratorium zbadaliśmy dziewięć oczyszczaczy powietrza dostępnych w polskich sklepach. Eksperci sprawdzili ich prawdziwą skuteczność, w tym usuwanie pyłków i dymu papierosowego. Ocenili też wydajność energetyczną urządzeń i ich łatwość obsługi. I – co ważne – porównali hałas, jaki wydobywa się z oczyszczaczy podczas pracy. Okazało się, że dobry oczyszczacz nie musi kosztować majątku. Z kolei kilka najdroższych oczyszczaczy uplasowało się pod koniec rankingu.

Więcej modeli oczyszczaczy, które wciąż są dostępne w sklepach, znajdziesz w naszych poprzednich testach.

Na ratunek alergikom

Wiosną i latem alergicy nie mają lekko. W powietrzu unosi się nawet do 250 pyłków roślin na metr sześcienny powietrza. Wiele osób uczulonych na pyłki szuka pomocy w oczyszczaczu powietrza. Czy ją znajdzie? Okazuje się, że najlepsze oczyszczacze potrafią usuwać nawet 95% pyłków z niedużego pokoju.

Jeśli pyłki są dla ciebie problemem, zwróć uwagę na ocenę za skuteczność usuwania właśnie pyłków z powietrza, którą znajdziesz w tabeli. Aż pięć oczyszczaczy z testu poradziło sobie bardzo dobrze z tym zadaniem.

Testowane oczyszczacze powietrza: Blueair Blue 3410, Blueair HealthProtect 7440i, Dyson Pure Humidify + Cool PH01, Dyson Purifier Hot+Cool HP07, Hoover H-Purifier 300, Hoover H-Purifier 500, Leitz TruSens Z-1000, Leitz TruSens Z2000, Meaco CA-HEPA 76×5 Wi-Fi

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Nieliczne roboty koszą dobrze

8 ROBOTÓW KOSZĄCYCH W TEŚCIE: Wiele automatycznych kosiarek z testu radzi sobie tylko z...

Test: Pestycydy w pomidorach z importu

Wszystkie pomidory z nowego testu zawierały pozostałości pestycydów. Tym razem zbadaliśmy osiem rodzajów pomidorów,...

Tanie zapięcia lepsze od drogich

23 ZAPIĘCIA DO ROWERÓW W TEŚCIE: Łańcuchowe, U-lock czy składane? Jakim rodzajem zapięcia zabezpieczysz...