0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Mroźne zakupy

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

14 ZAMRAŻAREK WTEŚCIE: Najlepsze zamrażarki zamrożą żywność bardzo szybko, żeby jak najświeższa trafiła na twój talerz. Jednocześnie są tanie w użytkowaniu. Zanim kupisz nową zamrażarkę, sprawdź, która będzie najlepiej spełniać swoją funkcję.

Na podstawie szczegółowych badań w laboratorium mogliśmy wyłonić najlepszą zamrażarkę spośród 14 przetestowanych. Wiemy też, która okazała się najsłabsza w teście. Test pokazał, które zamrażarki najszybciej zamrożą jedzenie, niezależnie od tego, jaka temperatura panuje w twojej kuchni. Ujawnił też rzeczywiste koszty energii elektrycznej. A w przypadku zamrażarki to niezmiernie ważny parametr, bo przecież pracuje ona 24 godziny na dobę, 365 dni w roku. Zaraz dowiesz się też, które zamrażarki są zbyt wolne w zamrażaniu żywności, co prowadzi do szybszego psucia się jedzenia podczas jego rozmrażania.

Wybierz rodzaj

Jaki rodzaj zamrażarki będzie dla ciebie właściwy? Jeśli wymieniasz stary zamrażalnik na nowy, to zapewne dobrze wiesz, jaki rozmiar i typ urządzenia będzie dla ciebie najlepszy. Ale jeżeli urządzasz nową kuchnię, zaraz podpowiemy ci jak dobrać odpowiedni zamrażalnik. Zastanów się jednak, czy może lepszym rozwiązaniem dla ciebie nie będzie chłodziarko-zamrażarka łącząca w sobie i lodówkę i zamrażalnik. Test chłodziarko-zamrażarek przeczytasz tutaj: 67 lodówek w teście. One zajmują mniej miejsca i są tańsze.

Wśród zamrażarek masz do wyboru kilka rodzajów urządzeń: pionowe modele szufladowe, modele do zabudowy oraz skrzyniowe, czyli poziome, otwierane do góry. Każdy z rodzajów jest dostępny w różnych rozmiarach. Im większa zamrażarka, tym wyższa cena. W naszym teście ceny wahają się od 633 do 8999 zł.

Gdzie ustawić zamrażalnik?

Niektórzy producenci, między innymi Beko i Zanussi, zapewniają, że ich zamrażarki będą działały również w pomieszczeniach bez ogrzewania, na przykład w piwnicy czy garażu. Inni z kolei ostrzegają, że ich urządzenia nie będą prawidłowo funkcjonowały, jeśli temperatura spadnie poniżej 5oC. Dlatego decydując się na nową zamrażarkę, sprawdź, czy będzie nadawała się, by stać w innym miejscu niż ogrzewane mieszkanie, ponieważ w przeciwnym wypadku gwarancja może nie być honorowana.

Jaki rozmiar wybrać?

Rozmiar zamrażarki, jaki wybierzesz, zależy od wielkości twojego mieszkania i kuchni, jeżeli w niej właśnie ma stanąć. Zawsze dokładnie sprawdź wymiary nowego urządzenia i zwróć uwagę, czy trzeba będzie pozostawić dodatkowe miejsce z boków, z tyłu lub na górze dla dobrego przepływu powietrza.

Testowane zamrażarki: AEG AGN71800CO, AEG AGS58200F0, IKEA Genomfrysa, Indesit UIAA 12FI, Liebherr GNP 2713-20, Liebherr GNP 3666-20, Liebherr GNP4113 Index 20B/01, Liebherr GP1213, Miele FNS37402i, Samsung RZ28H6050SS, Smeg CVB20LP1, Whirlpool WHM3911, Zanussi ZFC41400WA, Zanussi ZFG06400WA

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Pestycydy w truskawkach od rolnika i z bazaru

W sezonie Polacy chętnie kupują truskawki prosto od rolnika albo na bazarku. Wybierają je...

Truskawki z Biedronki gorsze niż z Lidla

Zbadaliśmy pozostałości pestycydów w polskich truskawkach z Lidla i Biedronki. W truskawkach z Biedronki...

Nieliczne roboty koszą dobrze

8 ROBOTÓW KOSZĄCYCH W TEŚCIE: Wiele automatycznych kosiarek z testu radzi sobie tylko z...