0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaTestyTEST - AGD i RTVDuże lodówki w teście

Duże lodówki w teście

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

13 LODÓWEK SIDE-BY-SIDE W TEŚCIE: Siedem bardzo dobrych dużych lodówek i sześć nieco słabszych – tak można w skrócie podsumować wyniki testu lodówek side-by-side. Ale jeśli dokładniej przyjrzeć się wynikom, okaże się, że różnice między poszczególnymi modelami są znacznie większe.

Chłodziarko-zamrażarka – w przeciwieństwie do pralki czy zmywarki – pracuje non stop. Ona nie może zrobić sobie przerwy, bo… całe jedzenie w niej przechowywane by się zepsuło. To duża odpowiedzialność dla lodówki. Musi mieć taką izolację, która jak najdłużej utrzyma niską temperaturę w razie awarii prądu.

Nasz test lodówek side-by-side pokazał, jak skuteczna jest ta izolacja w poszczególnych modelach. Okazało się, że tylko w jednej badanej lodówce możemy na nią liczyć. W pozostałych jest z nią już nieco słabiej, a aż w sześciu lodówkach mogliśmy ocenić izolację jedynie miernie. Szczegółowe wyniki izolacji każdego z badanych urządzeń znajdziesz w tabeli z wynikami testu.

Poza tym parametrem nasi badacze wzięli pod lupę w laboratorium wiele innych parametrów dużych chłodziarko-zamrażarek. Najważniejsze z nich to: chłodzenie, zamrażanie, stabilność temperatury, hałas emitowany podczas pracy lodówki, wydajność energetyczna, wygoda użytkowania i inne.

Duże dużo ciągną

Konieczność ciągłej pracy pociąga za sobą także wyższe zużycie prądu. Okazuje się, że wszystkie lodówki z testu zużyją w ciągu roku swojej pracy nawet kilka razy więcej energii elektrycznej niż pralka czy zmywarka w tym samym okresie.

Ten test lodówek dotyczy dużych modeli – wielodrzwiowych. A większa pojemość do schłodzenia oznacza wyższe rachunki za prąd.

W tabeli z wynikami porównasz roczny pobór prądu poszczególnych testowanych lodówek. Wiele lodówek side-by-side jest też wyposażona w dodatkowe funkcje, takie jak kostkarka do lodu czy dystrybutor wody. One jeszcze bardziej podwyższają pobór prądu. Czy warto zdecydować się na lodówkę z takimi udogodnieniami? Za chwilę pokażemy ci ich plusy i minusy.

Testowane lodówki: Bosch KFN96VPEA, Haier HCR5919EHMB, Haier HCR5919ENMB, Haier HFW7720EWMP, Haier HSR3918FIMP, Haier HSR5918DIMP, LG GMB844PZFG, LG GSJV31DSXF, LG GSXV90BSAE, LG GSXV91BSAE, Samsung Family Hub RS6HA8891B1/EU, Samsung RS67A8810S9/EF, Samsung RS68A8520S9

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Pestycydy w truskawkach od rolnika i z bazaru

W sezonie Polacy chętnie kupują truskawki prosto od rolnika albo na bazarku. Wybierają je...

Truskawki z Biedronki gorsze niż z Lidla

Zbadaliśmy pozostałości pestycydów w polskich truskawkach z Lidla i Biedronki. W truskawkach z Biedronki...

Nieliczne roboty koszą dobrze

8 ROBOTÓW KOSZĄCYCH W TEŚCIE: Wiele automatycznych kosiarek z testu radzi sobie tylko z...