0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaTestyTEST - Sport i turystykaDobry kask nie musi być drogi

Dobry kask nie musi być drogi

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

12 KASKÓW ROWEROWYCH W TEŚCIE: Dobrą ochronę dają kaski już za niewielkie pieniądze. Z kolei pod koniec rankingu uplasował się najdroższy kask w teście. Test pokazał, że nie każdy kask będzie równie skuteczny i nie każdy jest wygodny.

W teście znajdziesz wyniki szczegółowych badań 12 kasków rowerowych dla dorosłych. Dodatkowo mamy dla ciebie test pierwszej poduszki powietrznej dla rowerzystów. Przeczytasz go za darmo.

Ale wracając do klasycznych kasków rowerowych z testu: połowa jest dobra, druga połowa dostateczna. Dobry kask znajdziesz od 215 zł. Czy to dużo? Jeśli wziąć pod uwagę fakt, że kask może uratować ci życie, warto wydać na niego tyle, a nawet więcej. W teście znajdziesz też kilka innych wysoko ocenionych kasków, z których najdroższy kosztuje 630 zł.

Głowa to bardzo wrażliwa część naszego ciała. Już uderzenie przy prędkości 10 km/h może spowodować ciężkie obrażenia mózgu. Zaś przy uderzeniu z prędkością od 16 km/h rzadko kiedy głowa pozostaje bez obrażeń. Kask rowerowy znacznie zmniejsza ryzyko urazu. Badania nad ofiarami zderzenia z pojazdem mechanicznym wskazują, że rowerzyści jadący bez kasku aż dziewięć razy częściej doznają ciężkich obrażeń głowy od tych z kaskiem na głowie.

Każdy kask jest lepszy od żadnego…

Testowane kaski: ABUS Urban-I 3.0 MIPS, Alpina Haga LED, Bell Trace MIPS, Casco Cuda 2, Cratoni Velo-X, Decathlon/B’Twin City 500 orzeszek, Giro Register MIPS/Vasona MIPS, Lazer Compact DLX, POC Omne AirSpin, Scott IL Doppio Plus, Specialized Align II, Uvex city i-vo MIPS

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Które ziemniaki mają pestycydy? Sprawdziliśmy

Ziemniaki z Biedronki nie miały żadnych pozostałości pestycydów. Pod tym względem spełniały normy nawet...

Zbadaliśmy pestycydy w pomidorach z Lidla i Biedronki

Po teście jabłek kolej na pomidory. Okazuje się, że one również zawierają pozostałości pestycydów....

Jabłka z Lidla gorsze niż z Biedronki

Fundacja Pro-Test wykryła aż dziewięć różnych pestycydów w jabłkach z Lidla. W jabłkach z...