0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Czajnik na miarę

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

17 CZAJNIKÓW ELEKTRYCZNYCH W TEŚCIE: Szybki, cichy, wygodny i oszczędny – taki powinien być czajnik elektryczny. W teście czajników elektrycznych jest kilka spełniających te kryteria. Ale znaleźliśmy też model, który zagraża bezpieczeństwu użytkownika.

Każdy czajnik elektryczny potrafi zagotować wodę. Ale to nie znaczy, że każdy jest taki sam. Nasz niezależny test czajników elektrycznych, przeprowadzony przez ekspertów w laboratorium, pomoże ci wybrać czajnik szybki, cichy, wydajny i bezpieczny. Pod lupę wzięliśmy czajniki elektryczne z rożnych półek cenowych. Ceny modeli z testu wahają się od 46 do 568 zł. I tu pierwsza dobra wiadomość: Wcale nie musisz wydać dużo, jeśli chcesz mieć dobry czajnik. Wśród wysoko ocenionych znalazły się modele w cenach na każdą kieszeń. A jeden z czajników z czołówki rankingu kosztuje tylko 79 zł.

Gotowanie wrzątku

Cena, jaką płacisz za nowy czajnik w sklepie, to jeszcze nie koniec wydatków. Tak naprawdę właściwie to dopiero początek. Co prawda czajnik elektryczny zagotuje wodę mniejszym nakładem energii elektrycznej niż mikrofalówka, kuchenka elektryczna oraz porównywalnym z płytą indukcyjną i pod względem oszczędności ustępuje tylko kuchence gazowej (na gazie gotowanie wody jest tańsze), ale żeby nie płacić za prąd bez sensu, musisz zwrócić uwagę na pewien szczegół: Wybierz model, w którym woda nie bulgocze zbyt długo. Chodzi o to, że niektóre czajniki już po zagotowaniu wody nie wyłączają się od razu automatycznie, tylko jeszcze przez jakiś czas działają, gotując wrzątek. Jedne robią to krócej, inne dłużej, a jeszcze inne w ogóle nie przedłużają czasu gotowania.

W teście najwięcej energii na gotowanie wody już zagotowanej zużywał…

Testowane czajniki: Bosch TWK7805, Bosch TWK7809, Braun WK 500, Concept RK-2260 bl, Electrolux EEWA 3240, Emerio WK-108084, ETA Bara 0603, Gorenje K 17 G, Hyundai VK 608 O, Orava VK 3520 A, Philips HD 4649, Rohnson R-754, Russell Hobbs 22591-70, Sencor SWK 1504 RD, Smeg KLF01RDEU, Zanussi ZWA 1260, Zelmer CKE 820

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Pestycydy w truskawkach od rolnika i z bazaru

W sezonie Polacy chętnie kupują truskawki prosto od rolnika albo na bazarku. Wybierają je...

Truskawki z Biedronki gorsze niż z Lidla

Zbadaliśmy pozostałości pestycydów w polskich truskawkach z Lidla i Biedronki. W truskawkach z Biedronki...

Nieliczne roboty koszą dobrze

8 ROBOTÓW KOSZĄCYCH W TEŚCIE: Wiele automatycznych kosiarek z testu radzi sobie tylko z...