0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNa CzasieThermomix może być niebezpieczny

Thermomix może być niebezpieczny

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

Producent Thermomiksa w specjalnym komunikacie ostrzega użytkowników przed niebezpieczeństwem, jakie może im grozić. Chodzi o ryzyko wzrostu ciśnienia podczas gotowania. Może ono spowodować wyciek potrawy i poparzenie użytkownika.

Thermomix to popularne urządzenie, które łączy w sobie funkcje wszechstronnego robota kuchennego z możliwością gotowania i pieczenia. Dzięki temu, że ułatwia i przyspiesza przygotowywanie potraw, zyskał sobie rzesze fanów. Teraz okazuje się jednak, że może stwarzać ryzyko poparzenia.

Para buch!

Jak informuje dystrybutor Thermomiksa w Polsce, firma Vorwerk, problem dotyczy modelu TM6. Kiedy używamy go ze standardową miarką, przylega ona szczelnie do pokrywy. Jak zapewnia producent, jej konstrukcja pozwala na wydostawanie się pary podczas gotowania lub duszenia. Ale kiedy gotujemy określone potrawy, składniki mogą podnosić się pod wierzch i zagęszczać. To może uniemożliwić parze wydostanie się na zewnątrz. Efekt jest taki, że ciśnienie wzrasta, gorąca potrawa kipi i wycieka z naczynia. Może się zdarzyć, że użytkownik zostanie wtedy poparzony.

Nigdy nie przekraczaj maksymalnego dopuszczalnego poziomu napełnienia naczynia. Producent Thermomiksa ostrzega, że wtedy ryzyko przelania i wypryśnięcia składników potrawy, a w następstwie tego – poparzenia – jest szczególnie duże.

Producent podaje rozwiązanie

Jak zapobiegać poparzeniu? Producent radzi, żeby podczas gotowania w temperaturze 95°C lub wyższej nie używać miarki TM6. Zamiast tego należy użyć koszyczka. Ten spoczywa luźno na górze naczynia i nie powoduje wzrostu ciśnienia.

Co ze starszymi modelami Thermomiksa?

Masz starszy model Thermomiksa? Jeśli gotujesz w nim, używając miarki TM5, nie musisz się martwić. Ona jest bezpieczna, ponieważ leży luźno na pokrywie naczynia miksującego.

Może się jednak zdarzyć, że w starszym modelu urządzenia używasz nowej miarki o symbolu TM6. Wtedy postępuj zgodnie z zaleceniami producenta, o których wspomnieliśmy wyżej, żeby zapobiec poparzeniu.

Pobierz aktualizację

Thermomix radzi też, aby zaakceptować nową aktualizację oprogramowania urządzenia. W niej znajdują się dodatkowe wskazówki dotyczące bezpieczeństwa.

Również przepisy kulinarne producenta zostały już odpowiednio dostosowane i biorą pod uwagę wykryty problem.

Więcej szczegółów znajdziesz na stronie polskiego dystrybutora Thermomiksa, firmy Vorwerk.

Użytkownicy oburzeni brakiem akcji wymiany miarki

Oprócz informacji o możliwości poparzenia zamieszczonej na stronie internetowej, Thermomiks opublikował też wpis na Facebooku. W komentarzach, wielu użytkowników kosztującego blisko 6 tys. urządzenia, wyraża oburzenie, że miarka nie zostanie przez producenta wymieniona na taką, która nie będzie stwarzać ryzyka podczas gotowania. Konsumenci piszą też, że zastąpienie miarki koszyczkiem nie jest wygodnym rozwiązaniem, ponieważ koszyczek jest znacznie bardziej uciążliwy w myciu od miarki.

Prawdopodobnie zainteresuje Cię też nasz test 15 robotów kuchennych

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Pestycydy w truskawkach od rolnika i z bazaru

W sezonie Polacy chętnie kupują truskawki prosto od rolnika albo na bazarku. Wybierają je...

Truskawki z Biedronki gorsze niż z Lidla

Zbadaliśmy pozostałości pestycydów w polskich truskawkach z Lidla i Biedronki. W truskawkach z Biedronki...

Nieliczne roboty koszą dobrze

8 ROBOTÓW KOSZĄCYCH W TEŚCIE: Wiele automatycznych kosiarek z testu radzi sobie tylko z...