0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Wiadomości

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

WYKRĘCILI NUMER… KONKURENCJI

Telekomunikacja Polska po raz kolejny nie dotrzymała terminu, w którym klienci mieli skorzystać z usług konkurencji. Tym razem chodzi o liberalizację rynku połączeń międzynarodowych. Zamiast od stycznia 2003 r., większość abonentów będzie mogła wybrać cennik konkurencji dopiero w połowie roku. Część klientów (których telefony są podłączone do central analogowych) nowej usługi może się jednak doczekać… dopiero w 2005 r.

TYLKO BEZ MACANIA!

Od stycznia zmieniły się zasady sprzedaży pieczywa. Klienci nie mogą już sprawdzać, czy towar jest świeży, bezkarnie go macając. By uniknąć zanieczyszczenia, bułki i chleb muszą być opakowane albo podawane z półki przez sprzedawcę – oczywiście uzbrojonego w rękawice.

TELEWIDZ DOMNIEMANY?

Na początku roku wzrósł abonament radiowo-telewizyjny – na szczęście tylko o 80 gr. TVP, aby usprawnić ściąganie należności od konsumentów, chce również nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Firmie zależy na tym, by do ustawy wprowadzić zasadę „domniemania posiadania odbiornika przez każde gospodarstwo domowe”. Osoby, które nie chcą płacić abonamentu, musiałyby składać specjalne oświadczenie, że nie mają telewizora ani radia.

Z PORTFELA KIEROWCY

W styczniu została oddana do użytku kolejna płatna autostrada. Po zmodernizowaniu trasy przez spółkę Autostrada Wielkopolska, przejazd drogą A2 na odcinku Konin-Września kosztuje od 10 zł (samochód osobowy) do 100 zł (pojazd niestandardowy). Przeciwko pobieraniu tak wysokich opłat protestują jednak lokalne samorządy. Mieszkańcy boją się, że kierowcy z oszczędności będą wybierać darmowy przejazd drogą nr 92, a wzmożony ruch na tej trasie zaszkodzi miejscowościom, przez które ona przebiega.

DOM NA STAEJ STOPIE

Wiosną 2003 r. pojawią się na rynku nowe kredyty mieszkaniowe o stałym, gwarantowanym przez państwo oprocentowaniu (8% w skali roku). Ich stopa procentowa ma się nie zmieniać nawet przez 25 lat spłaty. Jeśli w tym czasie odsetki na rynku wzrosną, różnica zostanie wypłacona bankom z budżetu państwa. Nowe kredyty będzie można zaciągać do końca 2005 r., m.in. na budowę i zakup domu oraz na gruntowny remont budynku mieszkalnego.

DROŻEJ, ALE WYGODNIEJ

Poczta Polska podniosła ceny niektórych usług. Od stycznia drożej płacimy m.in. za listy zwykłe i polecone. Poczta zapowiedziała też wprowadzenie wielu nowych udogodnień. Przesyłki będą dostarczane również w soboty, a klienci będą mogli korzystać z tzw. poczty hybrydowej (nadawca dostarcza dane elektroniczne, a poczta je drukuje, pakuje i wysyła).

PUCYBUCI W NATARCIU!

Na ulice polskich miast powracają pucybuci. Na razie sześciu przedstawicieli tego starego – i trochę zapomnianego – zawodu pracuje w centrum odzi. Wyczyszczenie obuwia kosztuje u nich 2 zł. Jeśli przechodnie będą zainteresowani tego rodzaju usługami, pucybutów przybędzie. Być może pojawią się nawet w Warszawie.

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Kawa z domowego automatu

39 AUTOMATYCZNYCH EKSPRESÓW DO KAWY W TEŚCIE: Kremowe cappuccino czy mocne espresso? Znajdź ekspres...

Test golarek: Ostra, lecz delikatna

9 GOLAREK ELEKTRYCZNYCH W TEŚCIE: Niektóre golarki szarpią skórę albo nie są wodoszczelne. Jest...

Najtańszy oczyszczacz w czołówce testu

12 OCZYSZCZACZY W TEŚCIE: W nowym teście oczyszczaczy powietrza w szranki stanęło 12 modeli....