0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Wiadomości

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

INFORMACJA DLA CHORYCH

0-800-888-111 – to numer nowej telefonicznej informacji na temat leków. Konsumenci mogą się w niej dowiedzieć, czy leki, które zapisał im lekarz, mają tańsze odpowiedniki. Na razie informacja dyżuruje tylko w dni powszednie, w godz. 9-15, a porad udzielają w niej lekarz i farmaceuta. Linię założyła Zachodniopomorska Regionalna Kasa Chorych, jednak mogą z niej korzystać pacjenci z całej Polski.

ZAMKI DO KOSZA?

Krakowska policja zatrzymała złodziei, którzy otwierali najwyższej klasy zamki antywłamaniowe za pomocą… zwykłych wytrychów. Co to oznacza dla konsumentów? Że ufając antywłamaniowym atestom i kupując najnowsze modele zamków wyrzucili pieniądze w błoto. Tytanowe wkładki, blokady rygli, klucze, które można dorobić tylko na obrabiarkach sterowanych komputerem – zdolny złodziej pokona je byle drucikiem. Już lepiej „zainstalować” w domu ekologiczny system alarmowy w postaci… krzykliwego wilczura.

REKLAMA BEZ BIAŁYCH FARTUCHîW

1 października weszło w życie nowe prawo farmaceutyczne. Z myślą o – często zbyt łatwowiernych – konsumentach wprowadzono w nim m.in. ograniczenia dotyczące reklamowania leków. Nie zobaczymy już np. reklam, w których do kupowania wszelkiego rodzaju medykamentów nakłaniają lekarze, pielęgniarki, farmaceuci lub osoby publiczne.

WIRTUALNY SEKS ZA PIENI”DZE

Wirtualna Polska zaczęła inkasować pieniądze za niektóre z oferowanych internautom usług. Użytkownicy muszą teraz płacić (za pomocą SMS-ów) m.in. za gry, rozszerzoną pocztę elektroniczną oraz za serwis Erotyka. Specjaliści oceniają, że już wkrótce w ślady Wirtualnej Polski może pójść większość krajowych portali, które – z braku chętnych reklamodawców – będą czerpać fundusze z kieszeni konsumentów.

DROŻSZE CZYNSZE

Od grudnia, dzięki decyzji Trybunału Konstytucyjnego, mogą wzrosnąć (i to znacznie) czynsze w prywatnych kamienicach. Trybunał orzekł, że przepis ograniczający podwyżki czynszów jest niezgodny z Konstytucją. Właściciele będą mieli prawo ustalić opłatę maksymalnie na poziomie 3% tzw. „wartości odtworzeniowej” domu (koszt wybudowania w danej miejscowości metra kwadratowego mieszkania, ustalany przez wojewodę). Do tej pory większość czynszów w prywatnych kamienicach nie przekraczała 2% tego wskaźnika.

OD TOKIO PO NOWY JORK

1 października weszło w życie nowe prawo dewizowe. Konsumenci mogą teraz lokować swoje oszczędności poza granicami kraju: zakładać konta i zaciągać kredyty w bankach oraz kupować akcje na giełdach.

ŻONGLERKA PACJENTAMI

Ministerstwo Zdrowia przedstawiło kolejną (miejmy nadzieję, że ostateczną) wersję projektu „Lek dla seniora”. Resort zdrowia proponuje, by prawo do kupowania leków za złotówkę zyskali wszyscy emeryci po 65. roku życia. Na liście tanich leków ma znaleźć się ponad 120 specyfików. Do konsumentów trafią one jednak dopiero, kiedy projekt zaakceptuje rząd.

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Nie wszystkie wytrzymały

13 NOŻYC DO ŻYWOPŁOTU W TEŚCIE: Z cienkimi gałęziami prawie każde nożyce akumulatorowe z...

Test małych telewizorów: Telewizor idealny

43 TELEWIZORY 32-50 cali W TEŚCIE: Ten test małych telewizorów pokazał, że nie zawsze...

Pojedynek gigantów, czyli duże telewizory w teście

64 TELEWIZORY 55-65 CALI W TEŚCIE: 29 telewizorów z testu okazało się jedynie dostatecznych....