0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

ciekawostki

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

O SUCHYM DZIOBIE?

Na Zachodzie pojawił się nowy gadżet dla miłośników roślin. Chodzi o figurkę małego ptaszka (wielkości sikorki), która po wetknięciu do doniczki rozpoznaje, czy ziemia nie jest zbyt sucha. Jeżeli gleba wymaga podlania, ptaszek sygnalizuje to cichym ćwierkaniem. Urządzenie ma wbudowany specjalny czujnik, dzięki któremu reaguje na zmniejszenie oświetlenia i wieczorem automatycznie przestaje działać, więc jego „śpiew” nie budzi właściciela w nocy.

FOTEL Z TRAWY

Po kolejną ogrodniczą nowinkę trzeba udać się do Włoch. Można tam kupić kartonowy szkielet fotela, który po wypełnieniu ziemią i posypaniu nasionami (nasiona w komplecie), już po dwóch tygodniach zamienia się w mebel… z trawy. Wygodny i – co ważniejsze – ekologiczny, w przeciwieństwie do tradycyjnych, plastikowych krzeseł ogrodowych.

ŚWIATEŁKO W TOREBCE

We Francji wynaleziono oświetlaną od wewnątrz torebkę. Urządzenie działa na podobnej zasadzie, jak lampka w lodówce: zapala się, gdy torebka jest otwarta i automatycznie wyłącza, gdy się ją zamyka. Jego wynalazca ma nadzieję, że gadżet przyda się szczególnie kierowcom, którzy w nocy mają czasami problemy z odszukaniem w torbie dokumentów czy np. mapy.

MÓWIĄCA PLAKIETKA

Na Zachodzie pojawiła się moda na „mówiące” plakietki do nagrywania krótkich wiadomości. Urządzenia wielkością nie przekraczają 1/4 pocztówki, a ponieważ są płaskie i lekkie, można je wysyłać w listach. Zaopatrzono je również w magnes, dzięki czemu nadają się do zawieszenia na lodówce. Po naciśnięciu przycisku „rec” można na nich nagrać wiadomość nie przekraczającą minuty, którą następnie równie łatwo można odsłuchać (przycisk „play”) i zastąpić inną. Gadżet kosztuje ok. 7 euro.

BEZPIECZNY BASEN

We Francji wynaleziono dwa urządzenia, które mogą uratować życie tonącym.
Pierwsze jest przeznaczone do basenów prywatnych, zwłaszcza zaś dla rodzin, w których są małe dzieci. Urządzenie, zaopatrzone w specjalny, unoszący się na powierzchni wody czujnik, reaguje alarmem, gdy do basenu wpada duże ciało – np. dziecko lub zwierzę.
Drugi wynalazek powstał z myślą o basenach publicznych. Składa się na niego umieszczona pod wodą kamera oraz komputer, który analizując przekazywany przez nią obraz rozpoznaje, gdy pływak bezwładnie leży na dnie. Alarmuje wtedy ratownika, przy okazji informując, w której części basenu znajduje się zagrożona utonięciem osoba.

PROSTO Z GRZĄDKI?

Najnowsze modele ekologicznych szczoteczek do zębów, dostępne na razie tylko w Belgii, powstają z… warzyw. Do ich produkcji używa się specjalnego, łatwo rozkładającego się plastiku, zbudowanego z substancji występujących w burakach.

INTELIGENTNA SKARBONKA

W Unii Europejskiej pojawiły się skarbonki XXI wieku. Nowy gadżet, oprócz elektronicznego zegara i budzika, ma wbudowane urządzenie, które oblicza wartość wrzucanych do niego monet (niestety, na razie tylko euro). Jak na ironię skarbonki (w kształcie srebrnych kosmonautów) wyprodukowano w Hong Konkgu, gdzie wciąż króluje dolar.

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Nieliczne roboty koszą dobrze

8 ROBOTÓW KOSZĄCYCH W TEŚCIE: Wiele automatycznych kosiarek z testu radzi sobie tylko z...

Test: Pestycydy w pomidorach z importu

Wszystkie pomidory z nowego testu zawierały pozostałości pestycydów. Tym razem zbadaliśmy osiem rodzajów pomidorów,...

Tanie zapięcia lepsze od drogich

23 ZAPIĘCIA DO ROWERÓW W TEŚCIE: Łańcuchowe, U-lock czy składane? Jakim rodzajem zapięcia zabezpieczysz...