0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

ciekawostki

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

IDEAŁ SIĘGNĄ… TOALETY
Jedno z niemieckich wydawnictw zapowiedziało drukowanie książek na… papierze toaletowym. Tym samym chce podbić – jakże niedoceniany – rynek czytelników, którzy na sedesie lubią przeglądać np. ilustrowane magazyny. Z konieczności, umieszczone na papierze toaletowym utwory muszą być krótkie. Wydawnictwo zapowiada, że znajdą się na nim m.in. wiersze znanych, niemieckich poetów. Każdy z tytułów będzie drukowany na rolce kilkakrotnie – tak, żeby miały szansę go poznać wszystkie, odwiedzające toaletę, osoby.

SEKS W PLASTERKU?
We francuskich aptekach pojawił się nowy produkt, tzw. „LIBIDOPATCH”. Specyfik z pozoru wygląda jak małe plastry, które pomagają palaczom w rzuceniu papierosów – zamiast nikotyny uwalniają jednak do organizmu hormony. Lek ma pomagać kobietom, które w czasie menopauzy tracą ochotę na seks. Panie, które go używają muszą jednak liczyć się z dość niemiłym skutkiem ubocznym. Ponieważ Libidopatch wydziela „męski” testosteron, mogą mieć problemy z nadmiernym owłosieniem.

BARBIE GWIAZDĄ!
Lalka Barbie stała się prawdziwą gwiazdą – dorównuje już znanym aktorom czy reżyserom. Odciski stóp i dłoni Barbie zdobią od niedawna słynny Hollywood Bulwar w Los Angeles. Ślady w betonie pomogła lalce uwiecznić córka Ruth Handler, projektantki, która przed laty stworzyła popularną zabawkę.

JAMUŻNA PRZEZ TELEFON
Wyznawcy Islamu w Turcji mogą od niedawna składać nakazaną przez religię ofiarę dla ubogich za pośrednictwem… telefonu komórkowego. Aby dać biednym jałmużnę wystarczy wysłać SMS-a za 3,5 euro na numer organizacji, która 60% z owej sumy rozdziela wśród potrzebujących. Nową usługę SMS uruchomiono z okazji Ramadanu.

GUMA NA CENZUROWANYM
Władze Singapuru nowelizowały prawo zakazujące… żucia gumy. Ustawę wprowadzono dziesięć lat temu, gdy rząd uznał resztki gumy za zbyt uciążliwe do sprzątania, a samo jej żucie za nieeleganckie. Od tego czasu sprowadzanie tego towaru do Singapuru było zakazane i karane wysoką grzywną (do 5 tys. dol.) a nawet więzieniem. Teraz prawo zmieniono, gdyż niektóre rodzaje gumy mogą pomagać w rzuceniu palenia lub w walce z próchnicą. Zgodnie z nowelizacją, gumę będzie można kupować w aptekach – wyłącznie na receptę.

SANCTUS INTERNAUTUS?
Hiszpański katolicki serwis internetowy „El angel de la Web” szuka… świętego patrona dla internetu. Głosować można pod adresem http://teleline.terra.es/personal/angerod/home.htm, do końca maja 2003 r. Później wyniki zostaną przekazane do Watykanu. Na razie liderem jest Archanioł Gabriel.

ELEKTRONICZNY PASTUCH DLA… ŚLIMAKÓW
We Francji miłośnicy roślin mogą kupić specjalne ogrodzenie chroniące uprawy przed… atakiem ślimaków. Barierę stanowi taśma o wysokości ok. 15 cm (długość dowolna), podłączona do źródła słabego prądu (urządzenie działa na baterie). Ślimaki, które chcą wpełznąć na zakazany teren rezygnują, gdy tylko czują „dotyk” elektryczności.

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Które ziemniaki mają pestycydy? Sprawdziliśmy

Ziemniaki z Biedronki nie miały żadnych pozostałości pestycydów. Pod tym względem spełniały normy nawet...

Zbadaliśmy pestycydy w pomidorach z Lidla i Biedronki

Po teście jabłek kolej na pomidory. Okazuje się, że one również zawierają pozostałości pestycydów....

Jabłka z Lidla gorsze niż z Biedronki

Fundacja Pro-Test wykryła aż dziewięć różnych pestycydów w jabłkach z Lidla. W jabłkach z...