0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaTestyTEST - ŻywnośćTest płatków śniadaniowych dla dzieci: Tuczący początek dnia

Test płatków śniadaniowych dla dzieci: Tuczący początek dnia

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlatego poranne menu powinno mieć optymalny skład. Szczególnie w przypadku dzieci. Często podajemy im płatki śniadaniowe. W sklepach mamy ogromny wybór takich płatków przeznaczonych właśnie dla najmłodszych konsumentów. Ale czy stworzymy z nich idealnie zbilansowane śniadanie? Okazuje się, że zbyt wiele z testowanych produktów ma za mało błonnika, za to za dużo cukru i sodu.

Śniadanie powinno dostarczyć nam około 25% energii potrzebnej w ciągu dnia. Osoby, które rezygnują z jedzenia śniadań, są narażone na zasłabnięcie, a już na pewno na mniejszą produktywność pracy umysłu, która utrzymuje się do czasu zjedzenia jakiegoś posiłku. Co więcej, śniadanie zmniejsza nasz apetyt w późniejszych godzinach, więc lunch może być niewielki. I w końcu śniadanie pomaga właściwie rozłożyć spalanie kalorii na cały dzień. Lekarze alarmują, że rezygnowanie ze śniadania może doprowadzić do hipoglikemii, czyli obniżenia poziomu cukru we krwi, któremu towarzyszą zimne poty, brak sił, a nawet omdlenia. Osoby nie jedzące śniadań są też częściej niecierpliwe i agresywne, miewają bóle głowy, a czas ich reakcji się wydłuża.

Żadnego z testowanych produktów nie można polecić jako codzienne śniadanie dla dzieci.
Większość płatków zawiera zbyt mało błonnika, za to o wiele za dużo cukru. Zaś porcje podawane na opakowaniach są z reguły zbyt małe, żeby się najeść.

A zatem każdy powinien zaczynać dzień od śniadania, ale w szczególności dzieci. Dlaczego to takie ważne w ich przypadku? To proste: bo rosną.

Czy ty również należysz do osób, dla których poranną wymówką jest brak apetytu? Czy wydaje ci się, że zaraz po przebudzeniu nic nie przełkniesz? Powinieneś to zmienić. W jaki sposób? Zacznij od małych porcji oraz lekkich przekąsek i stopniowo, w ciągu najbliższych dni lub tygodni zwiększaj porcje. Dobrą metodą jest też pójście wieczorem spać z pustym żołądkiem.

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Pestycydy w truskawkach od rolnika i z bazaru

W sezonie Polacy chętnie kupują truskawki prosto od rolnika albo na bazarku. Wybierają je...

Truskawki z Biedronki gorsze niż z Lidla

Zbadaliśmy pozostałości pestycydów w polskich truskawkach z Lidla i Biedronki. W truskawkach z Biedronki...

Nieliczne roboty koszą dobrze

8 ROBOTÓW KOSZĄCYCH W TEŚCIE: Wiele automatycznych kosiarek z testu radzi sobie tylko z...