0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Trudna sztuka wyboru

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

27 TELEWIZORÓW W TEŚCIE: W nowoczesnym świecie telewizji HD i 3D wybór telewizora wydaje się niełatwym zadaniem. My je ułatwiamy: Oto wyniki testu i podpowiedzi ekspertów, na co zwrócić uwagę, abyś później nie żałował, że wydałeś grube pieniądze na niewłaściwy telewizor.

Jak odróżnić marketingowe slogany od rzeczywistych właściwości telewizora? Przedstawiamy wyniki badań 27 telewizorów. Tak jak w poprzednim teście, pod lupę wzięliśmy zarówno modele LCD, jak i plazmy. Przyjrzeliśmy się telewizorom o przekątnych ekranu od 26 aż do 50 cali. Jaki był wynik? 11 modeli ma dobrą jakość obrazu, ale jest też jeden o obrazie niedostatecznym.

Małe jest piękne?

Kiedy wybierasz nowy telewizor, zapewne chciałbyś, aby miał wyjątkową jakość obrazu. My też. Dlatego to właśnie ten badany parametr był dla nas najważniejszy. Ale oprócz jakości obrazu badacze z laboratorium, które testowało dla nas telewizory, przyjrzeli się także jakości ich dźwięku, wszechstronności, funkcjom dodatkowym, łatwości obsługi, a także zużyciu energii.

Wiele osób marzy o wielkim ekranie. Ale czy aby na pewno im większy, tym lepszy? Niezupełnie. Przekątna ekranu powinna być dopasowana do wielkości pokoju, w którym sprzęt ma się znaleźć. Odległość widzów od telewizora powinna wynosić od pięcio- do siedmiokrotności wysokości ekranu. I tak, jeśli twój telewizor ma 40 cm wysokości, to kanapę ustaw w odległości trzech metrów od niego. Nie ma zatem sensu urządzać sobie kina domowego w małej klitce.

Jeśli telewizor, który właśnie kupujesz, ma być tym głównym w twoim domu, nie można też przesadzać w drugą stronę, czyli sprawiać sobie zbyt małego modelu – powinien on mieć co najmniej 26 cali. Mniejsze modele są skazane na ograniczenia jakości obrazu, dźwięku i funkcji. Dlatego nadają się co najwyżej na drugi telewizor w domu – na przykład do kuchni lub sypialni.

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Pestycydy w truskawkach od rolnika i z bazaru

W sezonie Polacy chętnie kupują truskawki prosto od rolnika albo na bazarku. Wybierają je...

Truskawki z Biedronki gorsze niż z Lidla

Zbadaliśmy pozostałości pestycydów w polskich truskawkach z Lidla i Biedronki. W truskawkach z Biedronki...

Nieliczne roboty koszą dobrze

8 ROBOTÓW KOSZĄCYCH W TEŚCIE: Wiele automatycznych kosiarek z testu radzi sobie tylko z...