0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaTestyTEST - AGD i RTVTest blenderów: Jak wybrać najlepszy?

Test blenderów: Jak wybrać najlepszy?

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

38 BLENDERÓW W TEŚCIE: Blender kielichowy to jeden z tych sprzętów kuchennych, które oszczędzają czas. W nim szybko przygotujesz pyszne smoothie, czyli koktajl owocowy lub warzywny. Ale możliwości blendera nie kończą się na smoothie! Z jego pomocą wymieszasz też ciasto na naleśniki, pokruszysz lód i zrobisz zupkę dla maluszka. W laboratorium przetestowaliśmy wszystkie te funkcje blenderów i jeszcze więcej…

Oprócz sprawdzenia jakości blendowania, kruszenia i siekania porównaliśmy 38 blenderów dostępnych aktualnie w sklepach pod względem łatwości obsługi. W badaniach nie zapomnieliśmy też o ocenie solidności ich wykonania, hałasie, jaki wydobywa się z nich podczas pracy, zużyciu prądu, a także bezpieczeństwie użytkowania.

Jak wybrać najlepszy?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów blederów różnych marek. Każdy jest reklamowany ciekawymi funkcjami i właściwościami. Również ceny blednerów różnią się bardzo. Jak więc wybrać pomocnika kuchennego, który nie zawiedzie cię przez wiele lat? Jak rozpoznać, który model jest wysokiej jakości – i to w twojej kuchni, a nie tylko w reklamach? No i w końcu, jak nie przepłacić? Od razu podpowiemy, że bez poznania wyników badań blednerów przepłacić jest łatwo: okazuje się, że drogi blender za ponad 1000 zł wyszedł w teście jedynie dostatecznie, podczas gdy wśród dobrze ocenionych znajdziesz kilka perełek za 300-400 zł. Znaleźliśmy też dobry blender za jedyne 169 zł.

Rodzaje blenderów

Na początek wyjaśnijmy, jakie mamy do wyboru rodzaje blenderów kielichowych i czym się one różnią? Blender kielichowy inaczej nazywamy stołowym. Te nazwy już wiele nam mówią: kielichowy – bo ma kielich, do którego wkładasz składniki; stołowy – bo całe urządzenie ustawiasz na stole, a nie trzymasz w ręku pod czas pracy (tak jak w przypadku blenderów ręcznych). Blender stołowy składa się z podstawy – korpusu urządzenia, w którym znajduje się silnik i elementy sterujące. Na podstawie umieszczamy kielich, czyli taki dzbanek, który w swojej dolnej części jest wyposażony w ostrza. Od góry pojemnik zamykamy pokrywką. W większości urządzeń ma ona otwór, przez który można dodawać składniki, a potem ją zamknąć. Przez ten otwór można też ubijać składniki za pomocą specjalnego ubijaka.

Nieco mniejsze (i zazwyczaj tańsze) blendery kielichowe to specjalne blendery do smoothie. Nazywa się je też blenderami „fitness”, bo stworzone są z myślą o osobach, które przyrządzają sobie koktajl na trening i zabierają go ze sobą, kiedy wychodzą z domu. Jest to możliwe nawet bez przelewania go do oddzielnego szejkera, bo taki blender ma wąski kielich, kształtem przypominający bardziej butelkę niż dzbanek, wykonany z lekkiego tworzywa, a nie ze szkła i wyposażony w zakrętkę. Czasem w zestawie producent dorzuca nawet dwie takie butelki do zabrania ze sobą z gotowym koktajlem w środku.

Wielu producentów łączy w swoich blenderach funkcję dużego robota kielichowego z takim sportowym, oferując butelki do miksowania jako dodatkowe akcesoria obok dużego dzbanka.

Testowane ekspresy: Blendtec Total Blender (model Classic), Bosch MMB6141B VitaPower, Bosch MMB6141B VitaPower, Bosch MMB6141S VitaPower, Bosch MMB6172S VitaPower Serie 4, Bosch MMB6174S VitaPower Serie 4, Bosch MMB6382M VitaPower Serie 4, Bosch MMB6384M VitaPower Serie 4, Braun JB 3100BK, Braun JB 3150 BK ProBlend 3, Braun JB 3272 SI ProBlend 3, Concept SM 3500, Electrolux Explore 7 E7TB1-8SSM, ETA Vital Blend Digi II 1100 90010, G21 Excellent, Kenwood BLP400WH Blend-X Fresh, Kenwood BLP41.C0WH, KitchenAid 5KSB4026ECA, Magimix Power Blender black 11628SK, Nutribullet 600W, NutriBullet PRO 900 Royal Blue, OBH Nordica Hero 6700, Philco PHTB 6001, Philips HR2603/90, Philips HR2604/80, Russell Hobbs Desire Blender 24720-56, Sage The Super Q, Sencor SBU 7730BK, Smeg BLF 01 BLEU, Tefal BL81G8 Perfectmix+, Tefal BL 435831, Tefal BL439D, Tefal BL46EN Eco Respect, Tefal BL8111 Perfectmix+ High Speed, Tefal BL811D Perfectmix+, Tescoma President 1,8l, Tristar BL-4477, Vitamix Ascent A2500i, WMF Kitchenminis Smoothie-to-go

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Pestycydy w truskawkach od rolnika i z bazaru

W sezonie Polacy chętnie kupują truskawki prosto od rolnika albo na bazarku. Wybierają je...

Truskawki z Biedronki gorsze niż z Lidla

Zbadaliśmy pozostałości pestycydów w polskich truskawkach z Lidla i Biedronki. W truskawkach z Biedronki...

Nieliczne roboty koszą dobrze

8 ROBOTÓW KOSZĄCYCH W TEŚCIE: Wiele automatycznych kosiarek z testu radzi sobie tylko z...