0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaTestyTEST - AGD i RTVTest kuchenek mikrofalowych: Tanie perełki

Test kuchenek mikrofalowych: Tanie perełki

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

33 MIKROFALÓWKI W TEŚCIE: W teście jest kilka perełek: Tanich mikrofalówek dobrej jakości. Niestety jest też jedna, którą musieliśmy ocenić niedostatecznie ze względu na bezpieczeństwo użytkowania!

Tym razem mamy dla ciebie aż dwa rankingi: kuchenek mikrofalowych do zabudowy oraz wolnostojących. Znajdziesz wśród nich mikrofalówki zarówno z funkcją grilla, jak i bez niej. Ceny testowanych urządzeń wahają się od 219 zł (Uwaga! Najtańsza kuchenka z testu została oceniona wysoko) do 4899 zł (i tu znów zaskoczenie – ta najdroższa uplasowała się na samym końcu rankingu w swojej kategorii!). Tak więc chyba już widzisz, że bez zajrzenia do testu, nie masz co iść do sklepu po nową mikrofalówkę. O ile oczywiście nie chcesz wyrzucić pieniędzy w błoto…

Zacznijmy od bezpieczeństwa i zdrowia

Zacznijmy od tego, czego wciąż tak wiele osób obawia się, jeśli chodzi o kuchenkę mikrofalową – o bezpieczeństwo użytkowania i jakość posiłków z mikrofalówki. Już wszystko wyjaśniamy.

Mamy dobrą wiadomość: Nie musisz przejmować się wpływem mikrofalówki na swoje zdrowie. To, że negatywnie na nie działa, to mit! Zarówno badania naukowe, jak i podstawowe prawa fizyki, przeczą, jakoby w jedzeniu z mikrofalówki było coś niezdrowego. Chyba że podgrzewasz w niej gotowe dania, niezdrowe za sprawą swojego składu. No bo powiedzmy sobie szczerze: to właśnie głównie takie wysokoprzetworzone dania kojarzą się z kuchenką mikrofalową. Być może to za ich sprawą mikrofale zyskały swoją złą sławę. Ale przecież niezdrowe potrawy można przygotowywać też w inny sposób, a z drugiej strony w kuchence mikrofalowej z powodzeniem przyrządzisz lub podgrzejesz bardzo zdrowe dania.

Pamiętaj: same fale stosowane w kuchenkach mikrofalowych w żaden sposób nie szkodzą twoim potrawom. Co więcej, jest wręcz przeciwnie – badania pokazują, że gotowanie w mikrofalówce zachowuje więcej witamin niż choćby gotowanie w garnku.

Nie musisz też obawiać się, że mikrofale wydostaną się z kuchenki i zaszkodzą twojemu zdrowiu. W przypadku żadnej z kuchenek z testu wyciek mikrofal nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Co więcej, jego wartość jest wielokrotnie poniżej obowiązujących norm bezpieczeństwa.

Bezpieczeństwo w teście

W ramach naszych badań skupiliśmy się między innymi właśnie również na bezpieczeństwie mikrofalówek. I to zarówno elektrycznym, jak i termicznym (czyli sprawdziliśmy, czy zewnętrzne elementy kuchenek się nagrzewają czy też nie). Jeżeli kuchenka może oparzyć, na przykład, kiedy dotkniemy jej obudowy, jej ogólna ocena jakości była obniżana do niedostatecznej. Podobnie działo się w przypadku, gdy używanie danego modelu mogło zakończyć się porażeniem prądem.

Z powodu niewystarczającego bezpieczeństwa termicznego musieliśmy obniżyć ogólną ocenę jednego z badanych urządzeń…

Testowane mikrofalówki: Wolnostojące: Beko MGC20100S, Beko MGC 20100 W, Candy CMXG22DW, Candy CMXW22DW, Daewoo KQG-664 Z, Electrolux EMS21400W, LG MH6565CPS, OK OMW 1211W, OK OMW 2211 W, OK OMW 2223 W, Panasonic NN-GD34HW, Samsung MG23J5133AM / EC, Samsung MS23F301TAS, Samsung MS23K3513AW, Sencor SMW1817BK, Severin MW 7869, Severin MW 7890, Severin MW 7895, Sharp R 204 S, Sharp R642, Sharp R 760 S, Siemens HF15M541, Teka MW225G, Whirlpool MWP253SB, Whirlpool MWP 254 SB
Do zabudowy: AEG KMK761000M, Bosch BFL520MSO, Bosch HMG636NS1, Brandt BKC6575X, Ikea Finsmakare, Ikea Mattradition 104.117.70, Ikea Smaksak, Whirlpool AMW 9607

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Pestycydy w truskawkach od rolnika i z bazaru

W sezonie Polacy chętnie kupują truskawki prosto od rolnika albo na bazarku. Wybierają je...

Truskawki z Biedronki gorsze niż z Lidla

Zbadaliśmy pozostałości pestycydów w polskich truskawkach z Lidla i Biedronki. W truskawkach z Biedronki...

Nieliczne roboty koszą dobrze

8 ROBOTÓW KOSZĄCYCH W TEŚCIE: Wiele automatycznych kosiarek z testu radzi sobie tylko z...