0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Tani i szybki

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

15 CZAJNIKÓW W TEŚCIE: Tani i szybki – taki powinien być idealny czajnik elektryczny. Niestety uchybienia w łatwości obsługi sprawiają, że w teście tylko co drugi model wypada dobrze.

Mniej więcej trzy minuty wystarczą, by zagotować litr wody. Im moc czajnika jest wyższa, tym szybciej zalejemy wrzątkiem herbatę. Najszybszy w teście czajnik ma 3000 W i do zagotowania wody wystarczą mu dwie minuty i 42 sekundy.

Uciążliwe czyszczenie

Czajnik elektryczny nie ma sobie równych, jeśli idzie o szybkość gotowania wody. Ani mikrofalówka, ani kuchenka elektryczna, ani płyta indukcyjna, ani nawet kuchnia gazowa. Pod względem oszczędności czajnik elektryczny ustępuje tylko kuchence gazowej: na gazie gotowanie wody jest tańsze.

Ceny naszych czajników z testu wahają się od 58 do 389 zł. Niezależnie od ceny, żaden z nich nie ma najmniejszych problemów z zagotowaniem wody. Prawdziwym wyzwaniem dla czajników okazał się dopiero test łatwości obsługi. Co drugi model był trudny w obsłudze. Przede wszystkim odwapnianie i czyszczenie przysparzało problemów naszym badaczom.

Na sitkach czajników powstaje z czasem wapiennyosad. Te małemineralne płytki należy usuwać, zanim zatkają wylot czajnika. W przeciwnym razie gorąca woda będzie w sposób niekontrolowany przelatywać przez szczeliny w wieczku….

Testowane czajniki:AEG EWA 7500,Bomann WKS 5010 CB, Bosch Styline TWK 8613, Braun Multiquick 3 WK 300 Onyx, Clatronic WKS 3437 PD, Cloer 4111, KenwoodkMix SJM 034, Moulinexsubito BY530530, Philips HD9385, Russell Hobbs Deluxe 18495-56, Severin WK 3349, Siemens sensor for senses TW86103, Tefal KI 2100 36, UnoldBlitzkocher 8250, WMF Genio 1,7l

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Pestycydy w truskawkach od rolnika i z bazaru

W sezonie Polacy chętnie kupują truskawki prosto od rolnika albo na bazarku. Wybierają je...

Truskawki z Biedronki gorsze niż z Lidla

Zbadaliśmy pozostałości pestycydów w polskich truskawkach z Lidla i Biedronki. W truskawkach z Biedronki...

Nieliczne roboty koszą dobrze

8 ROBOTÓW KOSZĄCYCH W TEŚCIE: Wiele automatycznych kosiarek z testu radzi sobie tylko z...