0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Przegrana walka z czasem

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

7 KREMÓW W TEŚCIE: Obiecują, że rozjaśnią przebarwienia pojawiające się wraz z wiekiem na dłoniach. Niestety, nasz test rozwiewa wszelkie nadzieje: Nawet po miesiącach wklepywania kremów skóra ochotniczek nie została rozjaśniona w najmniejszym stopniu.

Upływający czas pozostawia na naszej skórze ślady w postaci plam powstających z odkładającego się pigmentu. Zwykle najpierw przebarwienia pojawiają się na dłoniach. Producenci kosmetyków obiecują nam rozwiązanie tego problemu w postaci kremów, które – jak zapewniają w reklamach – są w stanie rozjaśnić niechciane plamy pigmentacyjne. Czy warto sięgnąć po taki krem?

Płonne nadzieje

Aby sprawdzić, czy kremy do rąk na przebarwienia, spełniają pokładane w nich nadzieje, poddaliśmy testowi siedem produktów, których producenci deklarują wpływ na plamy pigmentacyjne. Badania trwały trzy miesiące. W tym czasie ochotniczki dwa razy dziennie wcierały testowane kosmetyki w skórę dłoni. Ściślej rzecz ujmując, wcierały kremy tylko w określone testowe partie skóry. Pozostałe części dłoni pozostały nietknięte, aby na końcu można było porównać efekty. A jaki był ten koniec? To wielkie rozczarowanie: Pomiary przy użyciu chromametru, specjalnego urządzenia do mierzenia barw, wykazały brak jakichkolwiek zmian w kolorze skóry w porównaniu z fragmentami dłoni nie smarowanymi kremami. Okazało się, że żaden z badanych produktów nie był w stanie, nawet w niewielkim stopniu, rozjaśnić plam pigmentacyjnych.

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Test golarek: Ostra, lecz delikatna

9 GOLAREK ELEKTRYCZNYCH W TEŚCIE: Niektóre golarki szarpią skórę albo nie są wodoszczelne. Jest...

Najtańszy oczyszczacz w czołówce testu

12 OCZYSZCZACZY W TEŚCIE: W nowym teście oczyszczaczy powietrza w szranki stanęło 12 modeli....

Te opony są bezpieczne

32 OPONY ZIMOWE W TEŚCIE: Przyczepność na śniegu, lodzie i mokrej nawierzchni ma zimą...