0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Pocisk na dachu

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

8 BAGAŻNIKÓW W TEŚCIE: Bagażnik na dachu przydaje się szczególnie teraz, zimą, kiedy wyjeżdżamy w góry i zabieramy ze sobą narty i snowboard. Problem tylko w tym, że niektóre bagażniki mogą stwarzać zagrożenie na drodze: Jeden z modeli nie przeszedł crash testu – przewożony sprzęt wylądował na drodze.

Bezpieczeństwo to niestety nie jedyny słaby punkt niektórych bagażników. W ramach testu sprawdzono także, czy bagażniki skutecznie chronią przewożony sprzęt przed złodziejami. Badania wykazały również, czy deszcz nie spowoduje, że ładunek na dachu zamoknie. Eksperci sprawdzili też, czy bagażniki łatwo jest zamontować na dachu, a następnie załadować.

Od najlepszych do najgorszych

Osiem bagażników dachowych znanych firm zostało więc prześwietlonych na wylot. Jaki był wynik badań? Żaden z modeli nie usatysfakcjonował w pełni badaczy, ale pięć z nich załapało się na ocenę dobrą. Dwa okazały się dostateczne, a jeden – ten, którego ładunek w wyniku zderzenia wylądował na jezdni – otrzymał notę jedynie mierną. Badania wykonywał niemiecki automobilklub ADAC.

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Test golarek: Ostra, lecz delikatna

9 GOLAREK ELEKTRYCZNYCH W TEŚCIE: Niektóre golarki szarpią skórę albo nie są wodoszczelne. Jest...

Najtańszy oczyszczacz w czołówce testu

12 OCZYSZCZACZY W TEŚCIE: W nowym teście oczyszczaczy powietrza w szranki stanęło 12 modeli....

Te opony są bezpieczne

32 OPONY ZIMOWE W TEŚCIE: Przyczepność na śniegu, lodzie i mokrej nawierzchni ma zimą...