0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Ostre hamowanie

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

36 OPON W TEŚCIE: Letnie opony muszą pewnie jechać i skutecznie hamować zarówno na suchej, jak i na mokrej drodze. Powinny być też trwałe. Nie wszystkie jednak spełniają te wymagania. Przedstawiamy test 36 opon letnich w dwóch rozmiarach: do aut małych, kompaktowych i średnich.

80 zł oszczędności w zamian za drogę hamowania dłuższą o 40 metrów? Taki interes nie bardzo się kalkuluje. Niestety tegoroczny test opon letnich dowodzi jednego: Jeśli wydasz mniej, podczas jazdy będzie towarzyszyło ci większe ryzyko. Dużym zaskoczeniem była słaba ocena wielu opon za jazdę po mokrej nawierzchni. Cóż, za bezpieczeństwo trzeba płacić. Nie można na nim oszczędzać. Dlatego najpierw warto sprawdzić, które opony nam je zapewnią, a dopiero potem kupować.

Siedmiu nie polecamy

Wśród 36 przebadanych opon siedmiu z pewnością nie można polecić. Wśród tych najniżej ocenionych znalazły się głównie tanie wyroby z Dalekiego Wschodu. Jeśli cena zachęci cię do kupna takiego ogumienia, ryzykujesz wydłużenie drogi hamowania na mokrej nawierzchni o 70%. Tym samym znacznie zwiększasz ryzyko wypadku.

Interstate, Goodride, Sava, Wanli, Nankang i Sunny – tych opon, ze względu na uchybienia związane z bezpieczeństwem jazdy, eksperci niemieckiego automobilklubu ADAC, który przeprowadzał test, zdecydowanie nie polecają.

Na szczęście okazało się, że mamy wybór również wśród opon znacznie bezpieczniejszych. 10 modeli zostało ocenionych na najwyższą notę. Eksperci uznali je za szczególnie godne polecenia.

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Duże lodówki w teście

13 LODÓWEK SIDE-BY-SIDE W TEŚCIE: Siedem bardzo dobrych dużych lodówek i sześć nieco słabszych...

Dobre też wśród tanich

28 SZCZOTECZEK ELEKTRYCZNYCH W TEŚCIE: Większość szczoteczek z testu czyści zęby bardzo dobrze. Problemy...

Test ekspresów do kawy: Wybierz tani i dobry

31 EKSPRESÓW DO KAWY W TEŚCIE: Czy dobry ekspres musi być drogi? Nowy test...