0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Ostre cięcia

Opublikowano:

spot_img

28 SEKATORÓW W TEŚCIE: To jedne z najczęściej używanych narzędzi w ogrodzie. Powinny więc być naprawdę mocne. Ale tylko te najtrwalsze przeszły pomyślnie test wytrzymałościowy.

Polacy to zapaleni działkowicze. Kupują setki tysięcy sekatorów rocznie. Nic więc dziwnego, że ich wybór w sklepach jest ogromny: od tanich produktów marek własnych po drogie, kosztujące grubo ponad 100 zł; od tradycyjnych, po te o nowoczesnej, prawdziwie innowacyjnej budowie, od modeli wiodących marek, jak Gardena, po urządzenia od małych producentów; od jednoręcznych sekatorów do podcinania róż, na dużych nożycach do cięcia grubszych gałęzi skończywszy. Wszystkie te produkty zostały gruntownie przebadane przez niemiecką Fundację Warentest.

6000 cięć

Podczas testu dokonano w skróconym czasie tyle cięć, ile sekatory robią w czasie prac ogrodowych w ciągu kilku lat. Każde nożyce z testu musiały wykonać po 6000 cięć na specjalnym, w pełni zautomatyzowanym stanowisku. Sekatory jednoręczne cięły drewno bukowe o średnicy 1 cm, większe – dwuręczne – musiały zaś radzić sobie z drewnem dwucentymetrowym.

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Jaki odkurzacz jest dobry i tani?

65 ODKURZACZY W TEŚCIE: Czy droższy znaczy lepszy? Okazuje się, że w przypadku odkurzaczy...

Jaki ekspres kupić?

31 EKSPRESÓW DO KAWY W TEŚCIE: Ekspres automatyczny czy kapsułkowy? A może ręczny? Jaki...