0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Ostre cięcia

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

28 SEKATORÓW W TEŚCIE: To jedne z najczęściej używanych narzędzi w ogrodzie. Powinny więc być naprawdę mocne. Ale tylko te najtrwalsze przeszły pomyślnie test wytrzymałościowy.

Polacy to zapaleni działkowicze. Kupują setki tysięcy sekatorów rocznie. Nic więc dziwnego, że ich wybór w sklepach jest ogromny: od tanich produktów marek własnych po drogie, kosztujące grubo ponad 100 zł; od tradycyjnych, po te o nowoczesnej, prawdziwie innowacyjnej budowie, od modeli wiodących marek, jak Gardena, po urządzenia od małych producentów; od jednoręcznych sekatorów do podcinania róż, na dużych nożycach do cięcia grubszych gałęzi skończywszy. Wszystkie te produkty zostały gruntownie przebadane przez niemiecką Fundację Warentest.

6000 cięć

Podczas testu dokonano w skróconym czasie tyle cięć, ile sekatory robią w czasie prac ogrodowych w ciągu kilku lat. Każde nożyce z testu musiały wykonać po 6000 cięć na specjalnym, w pełni zautomatyzowanym stanowisku. Sekatory jednoręczne cięły drewno bukowe o średnicy 1 cm, większe – dwuręczne – musiały zaś radzić sobie z drewnem dwucentymetrowym.

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Tanie zapięcia lepsze od drogich

23 ZAPIĘCIA DO ROWERÓW W TEŚCIE: Łańcuchowe, U-lock czy składane? Jakim rodzajem zapięcia zabezpieczysz...

Które ziemniaki mają pestycydy? Sprawdziliśmy

Ziemniaki z Biedronki nie miały żadnych pozostałości pestycydów. Pod tym względem spełniały normy nawet...

Zbadaliśmy pestycydy w pomidorach z Lidla i Biedronki

Po teście jabłek kolej na pomidory. Okazuje się, że one również zawierają pozostałości pestycydów....