0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

(Nie)zbędny bagaż

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

4 BAGAŻNIKI W TEŚCIE: Pojemność 30% mniejsza niż podaje producent; pęknięcia od mrozu; luzujące się zapięcie – to tylko niektóre wpadki testowanych boksów samochodowych.

Zimą bagażniki dachowe cieszą się powodzeniem. Nic dziwnego. W końcu to wygodny sposób na przewożenie nart i snowboardów. Kierowcy poszukują bagażnika pojemnego, o prostym montażu, łatwego w załadowywaniu i wyładowywaniu, bezpiecznego, a to wszystko w niskiej cenie. Ale czy taki idealny bagażnik w ogóle istnieje? Aby znaleźć odpowiedź na to pytanie, testowi poddano czteryautoboksy, czyli zamknięte bagażniki montowane na dachu samochodu. Oceniono je pod względem budowy, łatwości obsługi oraz bezpieczeństwa podczas jazdy i podczas wypadku.

Dodatkowy balast

Bagażnik na dachu, jeszcze do tego z zawartością, to większe obciążenie samochodu. A im większe obciążenie, tym dłuższa droga hamowania, tym silniej odczuwane podmuchy bocznego wiatru i tym większe ryzyko podczas pokonywania ostrych zakrętów. Dlatego z bagażnikiem na dachu o wypadek łatwiej niż wtedy, gdy jedziemy bez tego dodatkowego balastu. Poza tym skutki takiego wypadku mogą być groźniejsze.

 

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Pestycydy w truskawkach od rolnika i z bazaru

W sezonie Polacy chętnie kupują truskawki prosto od rolnika albo na bazarku. Wybierają je...

Truskawki z Biedronki gorsze niż z Lidla

Zbadaliśmy pozostałości pestycydów w polskich truskawkach z Lidla i Biedronki. W truskawkach z Biedronki...

Nieliczne roboty koszą dobrze

8 ROBOTÓW KOSZĄCYCH W TEŚCIE: Wiele automatycznych kosiarek z testu radzi sobie tylko z...