0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaTestyTEST - Dom i ogródNieliczne roboty koszą dobrze

Nieliczne roboty koszą dobrze

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

8 ROBOTÓW KOSZĄCYCH W TEŚCIE: Wiele automatycznych kosiarek z testu radzi sobie tylko z małymi trawnikami. Niektóre mają poważne problemy z bezpieczeństwem. Dlatego tym ważniejsze jest, aby wybrać właściwą kosiarkę. Zaraz zobaczysz, które roboty koszące okazały się najlepsze, a które nie przeszły testu.

Koszenie to kolejna czynność nie przez wszystkich lubiana, którą wykona za nas robot. Ale czy na pewno będziemy zadowoleni z efektów jego pracy? Ten test robotów koszących pokazał jasno wady i zalety tych urządzeń. Okazuje się, że z małym trawnikiem, na którym nie ma większych przeszkód, poradzi sobie każda kosiarka automatyczna. Ale kiedy zaczynają się nierówności terenu, na drodze robota stają drzewa albo rabaty, a do skoszenia jest wąski przesmyk, niektóre kosiarki odmawiają współpracy.

Ten test robotów koszących wskaże ci, które modele radzą sobie doskonale z wszystkimi przeszkodami na swojej drodze. Wśród ośmiu przetestowanych urządzeń tylko trzy koszą dobrze. Jedna kosiarka otrzymała nawet najniższą z możliwych ocen – niedostateczną. To za sprawą wyniku w teście bezpieczeństwa.

Zanim więc wybierzesz model do swojego trawnika, koniecznie zajrzyj do wyników tego testu.

Czy robot koszący pozwoli ci odpocząć?

Marzysz o kosiarce, która wszystko zrobi za ciebie sama, a ty jedynie uruchomisz robota i położysz się na hamaku? Test robotów koszących pokazuje jasno: to marzenie raczej się nie spełni. Kosiarki z testu wymagały ciągłego nadzoru.

Z drugiej strony nie każdy robot z testu wypadł aż tak słabo. Kosiarki-roboty są polecane dla właścicieli trawników od 450 do 800 m². Ceny przetestowanych modeli wahają się od 1899 do 6190 zł.

Co prawda trzy kosiarki uzyskały dobre noty za koszenie, ale nie miało to przełożenia na ogólne oceny jakości. Tu mamy aż pięć ocen dostatecznych, dwie mierne i jedną niedostateczną. A to dlatego, że wpływ na te ostateczne oceny miało bezpieczeństwo.

Test robotów koszących: wyniki badań bezpieczeństwa

Do testu bezpieczeństwa badacze użyli atrap dziecięcej stopy, na którą wjeżdżały kosiarki oraz ramienia dziecka, które sięgało pod pracującego robota. Badanie rozpoczęło się dość optymistycznie: żadna z kosiarek nie zraniła stopy dziecka. Niestety, kiedy do gry wkroczyło dziecięce ramię, było już tylko gorzej. Wszystkie kosiarki pocięły jego atrapę.

Ponieważ taki dość makabryczny scenariusz wymyślony przez badaczy nie zdarza się codziennie, wystawione w tym badaniu oceny nie były niższe niż mierne. Wyjątek stanowił jeden model – jedyny, którego ostrza ominęły ramię.

To nie pomogło mu jednak uzyskać wyższej oceny za bezpieczeństwo. Dlaczego? Bo jego przycisk stopu nie zadziałał. O co dokładnie chodzi? Otóż kosiarki-roboty są wyposażone w specjalny przycisk, który zatrzymuje koszenie w sytuacji awaryjnej. Kiedy wciśniemy guzik, robot powinien się zatrzymać. Ruszyć może dopiero, kiedy znów go ręcznie uruchomimy. Jeden model z testu nie czeka jednak na tę powtórną komendę.

CO OTRZYMUJESZ KUPUJĄC TEN TEST
 
WYNIKI TESTU. Oceny ośmiu robotów koszących są przedstawione w tabeli. Wśród nich znajdziesz takich liderów rynku, jak Bosch, Husqvarna czy Stihl. Ceny testowanych robotów koszących wahają się od 1899 do 6190 zł. Kosiarki z testu musiały wykazać się jakością i szybkością koszenia, a także łatwością użycia. Ważnym parametrem, który badacze wzięli pod uwagę, było też bezpieczeństwo użytkowania robotów. Eksperci porównali te wszystkie parametry w badaniach laboratoryjnych.
 
PORADY DOTYCZĄCE ZAKUPU. Jaki robot koszący jest stworzony do twojego trawnika? I czy w ogóle zakup takiego urządzenia jest dobrym pomysłem? Dzięki temu testowi poznasz odpowiedzi na te pytania i – jeśli robot koszący nadaje się do koszenia twojego ogrodu – w teście znajdziesz najlepszy model do twoich potrzeb.
 
TABELA DO POBRANIA. Po wykupieniu tego testu, otrzymujesz dostęp do tabeli z rankingiem porównującym wyniki wszystkich badanych robotów koszących (możesz ją pobrać w pliku PDF). Ponadto otrzymujesz dostęp do pełnej wersji artykułu opisującego badania i ich wyniki.

Testowane roboty koszące: Bosch S+ 500, Einhell Freelexo 500 BT, Gardena Sileno minimo, Greenworks Optimow 4, 500 m², Husqvarna Automower 305, Robomow RT700, Stihl iMow RMI 422, Worx Landroid M700 Plus WR167E

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Pestycydy w truskawkach od rolnika i z bazaru

W sezonie Polacy chętnie kupują truskawki prosto od rolnika albo na bazarku. Wybierają je...

Truskawki z Biedronki gorsze niż z Lidla

Zbadaliśmy pozostałości pestycydów w polskich truskawkach z Lidla i Biedronki. W truskawkach z Biedronki...

Test: Pestycydy w pomidorach z importu

Wszystkie pomidory z nowego testu zawierały pozostałości pestycydów. Tym razem zbadaliśmy osiem rodzajów pomidorów,...