0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaTestyTEST - AGD i RTVNajlepsza szczoteczka dla malucha

Najlepsza szczoteczka dla malucha

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

8 ELEKTRYCZNYCH SZCZOTECZEK DLA DZIECI W TEŚCIE: Zadbaj o zdrowe zęby swojego dziecka za pomocą najlepszej szczoteczki elektrycznej! Ten test szczoteczek elektrycznych dla dzieci pokazał, które szczoteczki są najskuteczniejsze w czyszczeniu zębów, łatwe w użytkowaniu, najcichsze i mają najwydajniejszą baterię.

Dzięki badaniom porównawczym ośmiu modeli szczoteczek elektrycznych, przeznaczonych dla dzieci w wieku od trzech oraz od sześciu lat, przeprowadzonym w laboratorium, możesz łatwo porównać modele dostępne w sklepach. Ten test szczoteczek elektrycznych dla dzieci da ci odpowiedź na pytanie: jaką szczoteczkę wybrać, żeby najlepiej zadbać o zdrowie jamy ustnej malucha.

Test szczoteczek elektrycznych dla dzieci pozwoli ci wybrać najlepszą

Szczotkowanie zębów przez dwie minuty dwa razy dziennie to najskuteczniejszy sposób na utrzymanie zdrowia jamy ustnej. Pamiętaj też, że niezależnie od tego, czy używasz szczoteczki elektrycznej czy ręcznej, podstawa to poprawne mycie zębów. Dotyczy to zarówno dorosłych, jak i dzieci.

A więc jak myć zęby, żeby robić to dobrze? Są dwa warunki: po pierwsze – wystarczająco długo, a po drugie – z odpowiednim naciskiem.

Uwaga! Odpowiedni nacisk nie oznacza, że mamy przyciskać szczoteczkę z dużą siłą. Wręcz przeciwnie: zbyt mocne naciskanie podczas szczotkowania zębów może ścierać szkliwo. Ba! Ściera nawet bardziej niż wybielająca, ścierająca zęby pasta. A zatem szczotkuj zęby swojego maluszka delikatnie i z wyczuciem. I tego samego go naucz.

Pamiętaj, żeby robić to regularnie. Szczotkowanie co najmniej dwa razy dziennie pomaga pozbyć się bakterii tworzących osad nazębny. To jest ta warstwa, którą możemy czasem poczuć językiem po kilkunastogodzinnej przerwie od ostatniego mycia zębów. Osad zbiera się na powierzchni zębów i prowadzi do próchnicy, ale także chorób dziąseł.

Soniczna czy rotacyjna?
 
Zanim kupisz szczoteczkę elektryczną dla dziecka, musisz zdecydować, jaki rodzaj ruchu wybrać.
 
Dla dzieci dobrym wyborem może okazać się szczoteczka soniczna. Takie modele mają z reguły końcówkę z podłużną szczoteczką, która podczas mycia obejmuje jednocześnie kilka zębów.

Porównaj ceny wybranych szczoteczek sonicznych z naszego testu:
Philips Sonicare For Kids HX6322/04 Aqua
Philips Sonicare For Kids HX6352/42 Pink

Szczoteczki o ruchu oscylacyjno-rotacyjnym mają końcówki zakończone małą okrągłą główką. Taką szczoteczką każdy ząb myjemy oddzielnie – przy każdym trzeba zatrzymać się na kilka sekund. Taki wybór będzie dobry dla nieco starszych dzieci, które są dokładne i skrupulatne podczas szczotkowania.

Porównaj ceny wybranych szczoteczek oscylacyjno-rotacyjnych z naszego testu:
Oral-B Kids Star Wars
Oral-B Junior 6+ fioletowy

Mycie zębów jak zabawa

Nasz test szczoteczek elektrycznych dla dzieci pokazuje, że większość modeli skutecznie usuwa osad nazębny, ale dwa z nich są w tej skuteczności wyjątkowo dobre. Chodzi o jedno urządzenie przeznaczone dla najmłodszych dzieci (3+) i drugie dla starszaków (6+). A więc dla każdej grupy wiekowej znajdziesz szczoteczkę, która dba o zęby bardzo dobrze.

W przypadku szczoteczek dla dzieci, na skuteczność czyszczenia wpływa nie tylko budowa końcówki czy sposób jej poruszania się, ale też… motywacja do mycia zębów. Producenci szczoteczek dla dzieci mają swoje pomysły, jak zachęcić malucha do dłuższego i regularnego mycia zębów. Mogą to być podświetlane elementy, wizerunki ulubionych dziecięcych bohaterów, pomysłowy timer czy aplikacja na telefon. Krótko mówiąc, idealnie będzie, jeśli dzięki atrakcyjnej szczoteczce mycie zębów stanie się dobrą zabawą. Tą motywacyjną atrakcyjność szczoteczek oferowaną przez producentów, też ocenialiśmy w teście.

Co jeszcze odkryliśmy w teście szczoteczek?

Czy cena ma wpływ na jakość szczoteczki? Z testu wynika, że niekoniecznie. Zarówno wśród droższych, jak i tańszych modeli znaleźliśmy szczoteczki, które wypadły dobrze w różnych badaniach. Jednocześnie na czele rankingu uplasowały się modele za ponad 200 zł. Ale to nie znaczy, że najtańsza szczoteczka w teście – za 99 zł – nie jest godna polecenia. Wręcz przeciwnie – ona również uzyskała dobrą notę końcową.

Słabe wyniki ładowarki i baterii

W teście nie ma żadnej ogólnej oceny bardzo dobrej. Dlaczego? Na obniżenie ocen wpłynęły w znacznym stopniu wyniki w badaniu baterii i ładowarek.

Największe różnice między poszczególnymi szczoteczkami odnotowaliśmy w czasach pracy po naładowaniu. Oceny wahają się tu o bardzo dobrej aż po mierną.

Jedną ze szczoteczek musieliśmy ocenić niedostatecznie za pobór energii podczas ładowania.

W ramach testu oceniliśmy też czasy, jakie nasze szczoteczki potrzebowały do pełnego naładowania. Szczegóły znajdziesz w tabeli z wynikami testu.

CO OTRZYMUJESZ KUPUJĄC TEN TEST
 
WYNIKI TESTU. Oceny ośmiu elektrycznych szczoteczek do zębów przeznaczonych dla dzieci w dwóch grupach wiekowych: 3+ i 6+ są przedstawione w tabeli. Wśród nich znajdziesz takich liderów rynku, jak Oral-B czy Philips. Ceny testowanych szczoteczek wahają się od 99 do 249 zł. Ponieważ skuteczność i jakość mycia zębów w znacznym stopniu zależy od końcówki, a nie tylko samej szczoteczki, w tabeli z wynikami zobaczysz, jakich końcówek użyli badacze podczas przeprowadzania testu. Szczoteczki z testu musiały dowieść, na ile skutecznie czyszczą dziecięce zęby i czy są wystarczająco łatwe w użyciu. Również ich ładowarki i baterie stanęły w szranki. Na koniec porównaliśmy hałas, jaki emitują badane szczoteczki. Ocen dokonali nie tylko dorośli, ale też dzieci.
 
PORADY DOTYCZĄCE ZAKUPU. Jaki rodzaj szczoteczki najlepiej wybrać dla malucha? Przede wszystkim musisz odpowiedzieć sobie na pytanie: czy lepsza będzie szczoteczka soniczna czy o ruchu oscylacyjno-rotacyjnym? Dzięki naszemu testowi każdy może znaleźć najlepszą dla szczoteczkę dla swojego dziecka dostosowaną do jego wyjątkowych potrzeb.
 
TABELA DO POBRANIA. Po wykupieniu tego testu, otrzymujesz dostęp do tabeli z rankingiem porównującym wyniki wszystkich badanych szczoteczek (możesz ją pobrać w pliku PDF). Ponadto otrzymujesz dostęp do pełnej wersji artykułu opisującego badania i ich wyniki.

Testowane szczoteczki elektryczne: Brusheez Szczoteczka elektryczna – zestaw, Colgate Hum Kids, Oral-B Junior 6+ Sensi Ultrathin, Oral-B Junior 6+ Star Wars White, Oral-B Kids Star Wars , Philips Sonicare For Kids HX6322/04 3+, Philips Sonicare For Kids HX6322/04 6+, Philips Sonicare For Kids HX6352/42 3+

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Pestycydy w truskawkach od rolnika i z bazaru

W sezonie Polacy chętnie kupują truskawki prosto od rolnika albo na bazarku. Wybierają je...

Truskawki z Biedronki gorsze niż z Lidla

Zbadaliśmy pozostałości pestycydów w polskich truskawkach z Lidla i Biedronki. W truskawkach z Biedronki...

Nieliczne roboty koszą dobrze

8 ROBOTÓW KOSZĄCYCH W TEŚCIE: Wiele automatycznych kosiarek z testu radzi sobie tylko z...