0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Na dachu czy na haku?

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

14 BAGAŻNIKÓW W TEŚCIE: Zabierasz rower na urlop? Jak go przetransportować? Lepszy będzie bagażnik dachowy czy montowany do haka holowniczego? I przede wszystkim: Które bagażniki rowerowe są naprawdę bezpieczne? Okazało się, że przy wyprzedzaniu wiele bagażników nie utrzymało prawidłowo rowerów. Które?

Na te i inne pytania odpowiedział test 14 bagażników do rowerów. Wśród nich znalazły się także bagażniki, w których można przewozić rowery elektryczne. Tylko cztery modele okazały się dobre: trzy mocowane do haka i jeden dachowy.

Niebezpieczne przeciążenia

Chcesz kupić bagażnik do przewożenia rowerów w samochodzie? Najpierw musisz odpowiedzieć sobie na podstawowe pytanie: chcesz je przewozić na dachu czy z tyłu samochodu, na haku holowniczym? Za bagażnikiem dachowym przemawia cena. Zaś do wad takiego rozwiązania należą: uciążliwe mocowanie rowerów i duże przeciążenia, które powstają podczas szybkiej jazdy i gdy wieje boczny wiatr. Wtedy przewożenie rowerów na dachu może być niebezpieczne. Poza tym bagażnik dachowy powoduje znacznie wyższe zużycie paliwa. Do bezpiecznego transportowania rowerów na dachu nieodzowny jest stabilny bagażnik, przykręcony bezpośrednio do dachu samochodu.

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Pestycydy w truskawkach od rolnika i z bazaru

W sezonie Polacy chętnie kupują truskawki prosto od rolnika albo na bazarku. Wybierają je...

Truskawki z Biedronki gorsze niż z Lidla

Zbadaliśmy pozostałości pestycydów w polskich truskawkach z Lidla i Biedronki. W truskawkach z Biedronki...

Nieliczne roboty koszą dobrze

8 ROBOTÓW KOSZĄCYCH W TEŚCIE: Wiele automatycznych kosiarek z testu radzi sobie tylko z...