0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Na dachu czy na haku?

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

14 BAGAŻNIKÓW W TEŚCIE: Zabierasz rower na urlop? Jak go przetransportować? Lepszy będzie bagażnik dachowy czy montowany do haka holowniczego? I przede wszystkim: Które bagażniki rowerowe są naprawdę bezpieczne? Okazało się, że przy wyprzedzaniu wiele bagażników nie utrzymało prawidłowo rowerów. Które?

Na te i inne pytania odpowiedział test 14 bagażników do rowerów. Wśród nich znalazły się także bagażniki, w których można przewozić rowery elektryczne. Tylko cztery modele okazały się dobre: trzy mocowane do haka i jeden dachowy.

Niebezpieczne przeciążenia

Chcesz kupić bagażnik do przewożenia rowerów w samochodzie? Najpierw musisz odpowiedzieć sobie na podstawowe pytanie: chcesz je przewozić na dachu czy z tyłu samochodu, na haku holowniczym? Za bagażnikiem dachowym przemawia cena. Zaś do wad takiego rozwiązania należą: uciążliwe mocowanie rowerów i duże przeciążenia, które powstają podczas szybkiej jazdy i gdy wieje boczny wiatr. Wtedy przewożenie rowerów na dachu może być niebezpieczne. Poza tym bagażnik dachowy powoduje znacznie wyższe zużycie paliwa. Do bezpiecznego transportowania rowerów na dachu nieodzowny jest stabilny bagażnik, przykręcony bezpośrednio do dachu samochodu.

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Nie wszystkie wytrzymały

13 NOŻYC DO ŻYWOPŁOTU W TEŚCIE: Z cienkimi gałęziami prawie każde nożyce akumulatorowe z...

Test małych telewizorów: Telewizor idealny

43 TELEWIZORY 32-50 cali W TEŚCIE: Ten test małych telewizorów pokazał, że nie zawsze...

Pojedynek gigantów, czyli duże telewizory w teście

64 TELEWIZORY 55-65 CALI W TEŚCIE: 29 telewizorów z testu okazało się jedynie dostatecznych....