0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaTestyTEST - AGD i RTVKtóry ekspres najlepszy?

Który ekspres najlepszy?

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

9 EKSPRESÓW W TEŚCIE: Szybko zaparzą kawę i są łatwe w obsłudze. W dodatku na dobry ekspres wcale nie trzeba wydawać majątku. Ale – uwaga – nie można zapominać o kosztach kapsułek… Zakup którego ekspresu będzie opłacalny? I który zaparzy najlepszą kawę?

Polacy pokochali kawę. Dobrą kawę – z ekspresu. Sprzedaż ekspresów do kawy na kapsułki wciąż rośnie. Nic dziwnego: taki ekspres jest nieduży i wystarczy tylko włożyć kapsułkę, nacisnąć przycisk, by wprost do filiżanki poleciała aromatyczna kawa. Wśród dziewięciu ekspresów z testu badacze mogli wysoko ocenić siedem. Ale zanim kupisz swój ekspres, sprawdź w teście, który warto wybrać, by nie przepłacić, a na które nie ma co wyrzucać pieniędzy.

Skazani na system

W momencie kiedy kupujesz ekspres do kawy na kapsułki, wybierasz jednocześnie kawę, jaką będziesz pić. Do każdego urządzenia z testu pasują tylko konkretne kapsułki: do ekspresu Caffisimo – tylko kapsułki Tchibo, do Boscha – tylko Tassimo, a do De’Longhi i Krupsa – tylko Nespresso lub Dolce Gusto. Ekspres i kapsułki tworzą jedność, z którą, wybierając konkretny ekspres, wiążemy się na długo. I z którą… wiążą się duże wydatki.

Siedem ekspresów stanęło w naszym teście w szranki. Chodziło w nim o to, by rozstrzygnąć, który model przyrządzi aromatyczne espresso o optymalnej temperaturze, ile czasu mu to zajmie, czy będzie wygodny dla użytkownika, ile prądu zużyje i czy zawiera szkodliwe substancje…

Testowane ekspresy: Bosch Tassimo Vivy TAS125, De’Longhi Dolce Gusto MiniMe EDG 305, De’Longhi Nespresso EN 80, De’Longhi Nespresso U EN 110, Krups Dolce Gusto Circolo KP 510, Krups Dolce Gusto Mini Me KP 120, Krups Nespresso Inissia XN1005, Krups Nespresso XN 250, Tchibo/Saeco Cafissimo Tuttocaffe HD8602/81,

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Test golarek: Ostra, lecz delikatna

9 GOLAREK ELEKTRYCZNYCH W TEŚCIE: Niektóre golarki szarpią skórę albo nie są wodoszczelne. Jest...

Najtańszy oczyszczacz w czołówce testu

12 OCZYSZCZACZY W TEŚCIE: W nowym teście oczyszczaczy powietrza w szranki stanęło 12 modeli....

Te opony są bezpieczne

32 OPONY ZIMOWE W TEŚCIE: Przyczepność na śniegu, lodzie i mokrej nawierzchni ma zimą...