0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaTestyTEST - Dom i ogródKtóra kosiarka akumulatorowa najlepsza dla Ciebie?

Która kosiarka akumulatorowa najlepsza dla Ciebie?

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

8 KOSIAREK W TEŚCIE: Wakacje na działce? W tym sezonie wielu z nas spędzi urlop właśnie na swoim kawału zieleni. Ale że trzeba go kosić, pora wybrać dobrą kosiarkę! Sprawdź, która kosiarka akumulatorowa jest najlepsza dla Ciebie.

Do dużego trawnika potrzebujesz wytrwałego pomocnika o dużej wydajności. A że kosiarki benzynowe zatruwają powietrze, a w tych podłączanych do sieci kable plączą się pod nogami, postanowiliśmy przedstawić test kosiarek akumulatorowych. Okazuje się, że kosiarka akumulatorowa może być świetną alternatywą. Ale – uwaga – nie każda. Test ośmiu takich kosiarek pokazał, że tylko dwa modele zasłużyły na ocenę dobrą.

Ile trzeba wydać na dobrą kosiarkę akumulatorową? Która z kosiarek czołowych producentów okazała się najlepsza, a która niedostateczna? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tym teście. Dowiesz się też, na co zwracać uwagę podczas wyboru kosiarki akumulatorowej, a także który model będzie najlepszy do twojego trawnika.

Wśród testowanych kosiarek są modele takich marek, jak: Stihl, Einhell, Stiga, Gardena czy Ryobi. Ich ceny wahają się od 1299 do 3400 zł. Tylko dwie kosiarki akumulatorowe w teście zostały ocenione dobrze. W teście znalazło się też jedno urządzenie niedostateczne.

Mokra i wysoka trawa to wyzwanie

Dla kosiarek akumulatorowych duże trawniki mogą stanowić nie lada wyzwanie. Ten test pokazał, które modele skoszą je śpiewająco, a które z dużą powierzchnią sobie nie poradzą.

Okazało się też, że z suchą trawą połowa kosiarek w teście radzi sobie na szczęście dobrze. Problemy zaczęły się, kiedy naszym kosiarkom przyszło ścinać trawę mokrą i wysoką. W tych trudnych warunkach posypały się już słabsze oceny.

Testowane kosiarki: Duramaxx D40LM41, Einhell GE-CM 43 Li M, Gardena PowerMax Li-40/37, Greenworks G40LM41, Ryobi RLM18X41H240F 36V Fusion, Sabo 40-Accu, Stiga Combi 43 AE, Stihl RMA 448 TC

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Pestycydy w truskawkach od rolnika i z bazaru

W sezonie Polacy chętnie kupują truskawki prosto od rolnika albo na bazarku. Wybierają je...

Truskawki z Biedronki gorsze niż z Lidla

Zbadaliśmy pozostałości pestycydów w polskich truskawkach z Lidla i Biedronki. W truskawkach z Biedronki...

Nieliczne roboty koszą dobrze

8 ROBOTÓW KOSZĄCYCH W TEŚCIE: Wiele automatycznych kosiarek z testu radzi sobie tylko z...