0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaTestyTEST - AGD i RTVDokładność na wagę złota

Dokładność na wagę złota

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

12 WAG ŁAZIENKOWYCH I ANALIZATORÓW SKŁADU CIAŁA W TEŚCIE: Analizator składu ciała obiecuje więcej niż zwykła waga mechaniczna czy nawet elektroniczna. Ale czy jego pomiarom można zaufać? Test pokazał, że nie zawsze. Jest też dobra wiadomość: już za 188 zł możesz mieć bardzo precyzyjny analizator.

Wydaje ci się, że z tak, z pozoru prostym, zadaniem, jak wskazanie masy twojego ciała, każda waga łazienkowa sobie poradzi? Ten test pokazał, że wcale nie! Z wagi nie zawsze odczytasz, ile tak naprawdę schudłeś albo przytyłeś.

W ramach testu w specjalistycznym laboratorium badaniom poddano 12 wag łazienkowych, które są wyposażone w dodatkowe funkcje: analizują skład twojego ciała. Chodzi o pomiar zawartości w nim między innymi: tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej oraz wody. Spośród tych 12 urządzeń pięć okazało się bardzo dobrych. Są precyzyjne w swoich pomiarach, więc możesz im spokojnie zaufać. Wśród tych najwyżej ocenionych wag znalazła się jedna naprawdę tania – za 188 zł.

Której nie ufać?

Każda z wag z testu dobrze wskazuje ciężar 70 kg i 120 kg (takie właśnie ciężary były ważone podczas testu). Ale niektóre w ogóle nie radzą sobie z wykryciem małych wahnięć ciężaru. A to ważne, jeżeli szczegółowo monitorujesz swoją masę ciała. Pomiar masy ciała to podstawowa funkcja każdej wagi. Urządzenia z testu potrafią jednak znacznie więcej – na przykład zmierzą, jaki procent twojego ciała stanowi tkanka tłuszczowa. Co prawda żaden z modeli z testu nie był na tyle precyzyjny, by mógł w tym względzie zastąpić profesjonalne urządzenie medyczne, ale wskazania części z nich były znacznie bliższe prawdzie od pozostałych. Najsłabiej z tym zadaniem poradził sobie…

Testowane wagi: Beurer BF 700, Beurer BF 800, Fitbit Aria, Omron BF508, Runtastic Libra, Salter 9141 WH3R, Salter 9147, Tanita BC-545N, Tanita BC-730, Tanita RD-901, Terraillon 13350 Web Coach Easy View, Withings WS-50

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Nieliczne roboty koszą dobrze

8 ROBOTÓW KOSZĄCYCH W TEŚCIE: Wiele automatycznych kosiarek z testu radzi sobie tylko z...

Test: Pestycydy w pomidorach z importu

Wszystkie pomidory z nowego testu zawierały pozostałości pestycydów. Tym razem zbadaliśmy osiem rodzajów pomidorów,...

Tanie zapięcia lepsze od drogich

23 ZAPIĘCIA DO ROWERÓW W TEŚCIE: Łańcuchowe, U-lock czy składane? Jakim rodzajem zapięcia zabezpieczysz...