0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaTestyTEST - AGD i RTVDobra jakość w niskiej cenie

Dobra jakość w niskiej cenie

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

16 ZMYWAREK W TEŚCIE: Tylko trzy dobre i aż pięć miernych – to wyniki najnowszego testu zmywarek. Ale mamy też coś na pocieszenie: wśród tych dobrych znalazła się jedna z najtańszych w teście.

Ten test rozwiewa wszelkie wątpliwości: Podczas wyboru zmywarki nie warto kierować się ceną. Za około 1000 zł kupisz dobry sprzęt. Ale to oczywiście nie znaczy, że każda niedroga zmywarka spełni pokładane w niej nadzieje. O nie! Pod koniec naszego rankingu uplasowało się kilka równie tanich modeli.

Pełen obraz jakości

Tym razem testowi w laboratorium poddaliśmy 16 nowych modeli zmywarek wolnostojących (wyniki badań zmywarek do zabudowy zdradzimy w przyszłym miesiącu). Prawie wszystkie mają standardową szerokość – 60 cm. Pod lupę wzięliśmy dodatkowo jedną mniejszą zmywarkę – o szerokości 45 cm.

W laboratorium eksperci zapełniali zmywarki brudnymi naczyniami (tak samo, jak ty robisz to w swoim domu), żeby sprawdzić, które modele najlepiej radzą sobie z zaschniętymi i tłustymi resztkami jedzenia, a które pozostawiają je na naczyniach (uwaga: najgorsze modele zmywają fatalnie, ale o tym za chwilę).To jeszcze nie koniec badań: Ocenie poddaliśmy też zacieki, jakie pojawiały się na umytych szklankach i talerzach. Sprawdziliśmy również, czy nasze urządzenia radzą sobie z suszeniem.Potem przyszła kolej na pomiary ilości wody i energii potrzebnychzmywarkom do pracy. No i jeszcze czasu trwania programu podstawowego i ekologicznego oraz hałasu, jaki wydobywa się ze zmywarek. Oceny wygody obsługi i jakości wykończenia urządzeń dopełniają obrazu naszych zmywarek…

Testowane zmywarki: AEG F55033W0, Beko DSFN6530, Bosch SMS69U78EU, Candy CDP4609,Candy CDP4609 Hotpoint-Ariston LFFA+ 8M14 EU, Hotpoint-Ariston LFFA+ 8M14 X IB, Indesit DFG 262 NX, Indesit DFP 2631 NX EU, Miele G4210SC, Miele G5400SC, Siemens SN25D800EU, Siemens SN25E810EU, Siemens SN26V893EU, Whirlpool ADP6332WH, Whirlpool ADP7442A+IX, Zanussi ZDF3013

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Nie wszystkie wytrzymały

13 NOŻYC DO ŻYWOPŁOTU W TEŚCIE: Z cienkimi gałęziami prawie każde nożyce akumulatorowe z...

Test małych telewizorów: Telewizor idealny

43 TELEWIZORY 32-50 cali W TEŚCIE: Ten test małych telewizorów pokazał, że nie zawsze...

Pojedynek gigantów, czyli duże telewizory w teście

64 TELEWIZORY 55-65 CALI W TEŚCIE: 29 telewizorów z testu okazało się jedynie dostatecznych....