0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaTestyTEST - MotoryzacjaAkumulator do zadań specjalnych

Akumulator do zadań specjalnych

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

10 AKUMULATORÓW W TEŚCIE: Samochody z systemem start-stop potrzebują specjalnych akumulatorów. Oto test takich akumulatorów. Dodatkowo porównujemy trzy zwykłe akumulatory. Dobra wiadomość jest taka, że większość poradziła sobie w teście całkiem dobrze.

Zatrzymujesz samochód, a silnik wyłącza się automatycznie – ten system oszczędza paliwo, ale wymaga stosowania specjalnych akumulatorów. Czy spełniają one stawiane przed nimi wymagania?

W ramach testu przeprowadzonego w specjalistycznym laboratorium akumulatory zostały poddane badaniom, które dały odpowiedź na to pytanie. Eksperci sprawdzili, czy spełniają parametry podawane przez producentów, zmierzyli szybkość ich rozładowywania i naładowywania, odporność na przeładowanie i trwałość. Ocenili też, czy nadają się do technologii start-stop.

Droga przez mękę dla akumulatora

Przed nami czerwone światło, zbiera się kilka samochodów i nagle… wokół nastaje cisza. Nie słychać dźwięku silników. Dopiero wciśnięcie sprzęgła albo zwolnienie hamulca wznawia pracę silnika i już można jechać dalej. Nowa technologia start-stop staje się w nowych samochodach coraz powszechniejsza. Pozwala zaoszczędzić do 15% paliwa podczas jazdy w mieście i około 3% w cyklu mieszanym. I – co nie mniej istotne – do środowiska trafia mniej spalin…

Testowane akumulatory: Banner Power Bull P7209, Banner Running Bull AGM 57001, Banner Running Bull EFB 57000, Bosch Silver S4, Exide Micro Hybrid AGM EK700, Exide Micro Hybrid ECM EL700, Exide Premium EA722, JCI/Varta Start Stop E45, JCI/VARTA Start Stop Plus E39, Moll 82070 EFB.

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Pestycydy w truskawkach od rolnika i z bazaru

W sezonie Polacy chętnie kupują truskawki prosto od rolnika albo na bazarku. Wybierają je...

Truskawki z Biedronki gorsze niż z Lidla

Zbadaliśmy pozostałości pestycydów w polskich truskawkach z Lidla i Biedronki. W truskawkach z Biedronki...

Nieliczne roboty koszą dobrze

8 ROBOTÓW KOSZĄCYCH W TEŚCIE: Wiele automatycznych kosiarek z testu radzi sobie tylko z...