0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNa CzasieZdecyduj o logo!

Zdecyduj o logo!

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

W lipcu 2010 r. na produktach ekologicznych w Unii Europejskiej pojawi się nowe logo. Każdy konsument może mieć wpływ na to, jak będzie wyglądało.

 

Konsumenci mogą głosować na jedną z trzech propozycji znaków graficznych, które wyłoniono spośród blisko 3500 prac nadesłanych przez studentów kierunków artystycznych z całej Europy.

 

– Przeprowadzając internetowe głosowanie Komisja Europejska pragnie upewnić się, że nowe logo przypadnie do gustu jak największej liczbie osób. Jednocześnie otwarty proces selekcji wpisuje się w ważniejszy cel, a mianowicie uświadamia obywatelom znaczenie sektora rolnictwa ekologicznego – mówi Mariann Fischer Boel, komisarz ds. rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich.

 

Swój głos na nowe logo można oddać do 31. stycznia na stronie http://ec.europa.eu/agriculture/organic/logo/voting/voting_pl.htm.

 

Nowe logo znajdzie się na produktach spełniających unijne wymagania dotyczące rolnictwa i produkcji ekologicznej, zarówno tych pochodzących z krajów UE, jak i importowanych. To oznacza to, że zwycięskie logo pojawi się na milionach produktów żywności ekologicznej na terenie całej Unii.

 

Żywność oznaczona nowym logiem musi zostać wyprodukowana niemal bez użycia chemicznych środków ochrony roślin i nawozów syntetycznych, antybiotyków dla zwierząt, dodatków do żywności i substancji pomagających w przetwarzaniu oraz innych sztucznych środków produkcji. Organizmy zmodyfikowane genetycznie są w przypadku żywności ekologicznej zakazane. Natomiast zwierzęta są hodowane w systemie wolnostanowiskowym, mają dostęp do wybiegów i są żywione paszami z rolnictwa ekologicznego. 

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Nieliczne roboty koszą dobrze

8 ROBOTÓW KOSZĄCYCH W TEŚCIE: Wiele automatycznych kosiarek z testu radzi sobie tylko z...

Test: Pestycydy w pomidorach z importu

Wszystkie pomidory z nowego testu zawierały pozostałości pestycydów. Tym razem zbadaliśmy osiem rodzajów pomidorów,...

Tanie zapięcia lepsze od drogich

23 ZAPIĘCIA DO ROWERÓW W TEŚCIE: Łańcuchowe, U-lock czy składane? Jakim rodzajem zapięcia zabezpieczysz...