0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNa CzasieTrzy duże czy pięć małych?

Trzy duże czy pięć małych?

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

Ile posiłków jeść, żeby schudnąć: trzy czy pięć? Odpowiedź może wydać się zaskakująca.

 

„Jedz często, małe posiłki – to korzystnie wpływa na metabolizm i pomaga schudnąć” – jak często spotykasz się z takim zaleceniem?

 

A czy wiesz, że to nic innego, jak… bezmyślnie powtarzany mit? Jedna z tych teorii dietetycznych mających niewielkie pokrycie w badaniach naukowych…

 

Są za to badania przeczące tej teorii. Jedno z takich badań przeprowadzili uczeni z Uniwersytetu w Missouri. Porównali oni metabolizm otyłych kobiet podzielonych na dwie grupy: pierwsza jadła trzy duże posiłki dziennie; druga zaś dostawała dokładnie to samo, ale podzielone na sześć małych posiłków.

 

Co się okazało? Kobiety jedzące trzy razy dziennie miały niższe stężenia trójglicerydów i insuliny we krwi. To sprzyja redukcji masy ciała.

 

To, ile posiłków powinniśmy jeść, żeby schudnąć, zależy od budowy naszego ciała. W książce „Dieta bez diety, czyli jak schudnąć przy okazji” znajdziesz dokładne informacje, ile to będzie w twoim przypadku. 

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Test małych telewizorów: Telewizor idealny

43 TELEWIZORY 32-50 cali W TEŚCIE: Ten test małych telewizorów pokazał, że nie zawsze...

Pojedynek gigantów, czyli duże telewizory w teście

64 TELEWIZORY 55-65 CALI W TEŚCIE: 29 telewizorów z testu okazało się jedynie dostatecznych....

Zdrowe jedzenie z frytkownicy? – Test

46 FRYTKOWNIC BEZTŁUSZCZOWYCH W TEŚCIE: Frytki bez tłuszczu z frytkownicy? Frytkownica beztłuszczowa, inaczej airfryer,...