0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNa Czasie…toksyczne substancje w zabawkach z Tchibo

…toksyczne substancje w zabawkach z Tchibo

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

Magnetyczne puzzle zwierzęta oraz drewniany wagonik ZOO sprzedawane w sieci sklepów Tchibo zawierają niebezpieczne związki chemiczne.

 

Magnetyczne puzzle są wykonane ze sklejki, z której wydziela się formaldehyd. Ten trujący gaz jest podejrzewany o działanie rakotwórcze. Puzzle składające się z czterech zwierząt: pandy, papugi, hipopotama i tygrysa są sprzedawane w sklepach Tchibo za 39,95 zł.

 

Z kolei w żółtej farbie, którą pomalowane są elementy drewnianego wagonika ZOO, badanie wykryło znaczne ilości ftalanu diizobutylu (DIBP). Ten zmiękczacz może uszkadzać układ rozrodczy. Dzieci nie powinny mieć z nim styczności. Ponadto w barwnikach użytych w zabawce znajdują się szkodliwe dla środowiska etoksylaty nonylofenolowe (NPEO). Związki te są trujące dla organizmów wodnych. Gdy przedostaną się do środowiska naturalnego, przekształcają się w nonylofenol, który jest podejrzewany o uszkadzanie układu rozrodczego u ludzi. Drewniany wagonik ZOO składa się z pięciu figurek zwierząt i trzech elementów przedstawiających karmę. Jest sprzedawany w Tchibo za 69,95 zł.

 

Badania laboratoryjne zabawek przeprowadziła niemiecka Fundacja Warentest.

 

Obie zabawki są nadal sprzedawane przez Tchibo w Polsce. Sieć umożliwia zwrot produktów kupionych zarówno w swoich sklepach stacjonarnych, jak i internetowym, w ciągu miesiąca od zakupu.

 

Substancje wykryte w zabawkach z Tchibo znajdują się także w innych zabawkach. Informacje na temat niebezpiecznych oraz bezpiecznych zabawek można znaleźć w teście opublikowanym przez Pro-Test. 

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Dobre też wśród tanich

28 SZCZOTECZEK ELEKTRYCZNYCH W TEŚCIE: Większość szczoteczek z testu czyści zęby bardzo dobrze. Problemy...

Test ekspresów do kawy: Wybierz tani i dobry

31 EKSPRESÓW DO KAWY W TEŚCIE: Czy dobry ekspres musi być drogi? Nowy test...

Test oczyszczaczy: W poszukiwaniu czystego powietrza

7 OCZYSZCZACZY POWIETRZA W TEŚCIE: Jaki oczyszczacz powietrza kupić? Taki, który skutecznie usuwa wirusy,...