0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Nie płacz!

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

Dlaczego dziecko płacze? Odpowiedzi na to pytanie rodzice szukają od wieków. Teraz z pomocą ma przyjść im aplikacja iPhone, która – jak twierdzą jej producenci – jest w stanie rozpoznać pięć różnych rodzajów płaczu niemowlęcia.

 

Przedstawiciele hiszpańskiej firmy, Biloop Technologic, która wypuściła na rynek aplikację, zapewniają, że rozpozna ona w ciągu 10 sekund przyczynę płaczu. – Tłumacz płaczu zawiera w sobie rewolucyjną technologię, która szybko rozpoznaje płacz dziecka, bazując na pięciu emocjonalnych lub fizjologicznych stanach: głód, zmęczenie, rozdrażnienie, stres, nuda – wyjaśniają twórcy tego wynalazku: Pedro Barrera i Luis Meca. – Tych pięć rodzajów płaczu jest uniwersalne dla wszystkich niemowląt, bez względu na kulturę czy język.

Jak wynalazek działa w praktyce? Wystarczy, że rodzice położą iPhona około 30 cm od płaczącego dziecka i nacisną przycisk „Start”. Płacz zostanie zanalizowany i zidentyfikowany w ciągu 10 sekund z dziewięćdziesięciosześcioprocentową poprawnością. Gdy rodzice zrozumieją, co dziecko chce im przekazać, łatwiej będzie im je uspokoić.

Jednego jeszcze ta aplikacja nie potrafi – stwierdzić, czy dziecko płacze, bo jest chore. Tutaj ciągle instynkt rodzica pozostaje niezawodny.

– Firma Biloop Technologic na początku stworzyła tę technologię wykorzystując urządzenie, które trzymało się w ręku, później jednak skoncentrowano się na aplikacji do iPhona – mówi rzecznik prasowy Biloop Technologic.

Na razie wynalazek jest dostępny w Wielkiej Brytanii, USA i Hiszpanii. Jak informuje producent, przeprowadzono badanie kliniczne w hiszpańskim szpitalu, gdzie aplikację przetestowano na 104 dzieciach. Gdy zastosowano się do podanych przez iPhone sugestii przyczyn płaczu, 96% niemowląt przestało płakać. 

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Pestycydy w truskawkach od rolnika i z bazaru

W sezonie Polacy chętnie kupują truskawki prosto od rolnika albo na bazarku. Wybierają je...

Truskawki z Biedronki gorsze niż z Lidla

Zbadaliśmy pozostałości pestycydów w polskich truskawkach z Lidla i Biedronki. W truskawkach z Biedronki...

Nieliczne roboty koszą dobrze

8 ROBOTÓW KOSZĄCYCH W TEŚCIE: Wiele automatycznych kosiarek z testu radzi sobie tylko z...