0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNa CzasieCiąg dalszy sprawy z solą

Ciąg dalszy sprawy z solą

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

Po tym jak w zeszły wtorek opublikowaliśmy otrzymane od Głównego Inspektora Sanitarnego pismo i listę przedsiębiorców będące odpowiedzią na nasz wniosek o udzielenie informacji publicznej dotyczącej wytwarzania, pośredniczenia w sprzedaży oraz sprzedaży detalicznej soli lub produktów spożywczych, których składnikiem jest sól wypadowa, zaczęły kontaktować się z nami widniejące na liście firmy.

Trzy piekarnie i cukiernie z listy dostarczyły nam dokumenty z kontroli sanepidu, z których wynika, że na liście znalazły się niesłusznie, ponieważ z solą wypadową nie miały nic wspólnego.

W związku z tym zwróciliśmy się natychmiast do Głównego Inspektora Sanitarnego o zweryfikowanie przesłanej wcześniej listy pod względem zasadności umieszczenia na niej części przedsiębiorców, którzy mogli soli wypadowej nie posiadać lub nie nabywać od firm objętych postępowaniem prokuratorskim w sprawie soli wypadowej oraz o podanie informacji, dlaczego na liście mogą znajdować się przedsiębiorcy, którzy takiej soli nie posiadali lub nie nabywali.

Wszystkie firmy, które uważają, że na liście Głównego Inspektora Sanitarnego znalazły się niesłusznie, prosimy o kontakt z Fundacją Pro-Test (e-mail: redakcja@pro-test.pl, tel. 607449196).

O dalszym ciągu sprawy będziemy informować na bieżąco. 

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Nieliczne roboty koszą dobrze

8 ROBOTÓW KOSZĄCYCH W TEŚCIE: Wiele automatycznych kosiarek z testu radzi sobie tylko z...

Test: Pestycydy w pomidorach z importu

Wszystkie pomidory z nowego testu zawierały pozostałości pestycydów. Tym razem zbadaliśmy osiem rodzajów pomidorów,...

Tanie zapięcia lepsze od drogich

23 ZAPIĘCIA DO ROWERÓW W TEŚCIE: Łańcuchowe, U-lock czy składane? Jakim rodzajem zapięcia zabezpieczysz...