0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaArtykułyŻywnośćNajbardziej kaloryczna kawa

Najbardziej kaloryczna kawa

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

Kawa potrafi być prawdziwą bombą kaloryczną. Choć sama w sobie ma blisko zero kalorii, to niektóre kawowe napoje mogą cię zaskoczyć wartością energetyczną. Jak uniknąć kalorycznych niespodzianek i nadal delektować się swoim ulubionym napojem? Tych kaw lepiej unikaj, jeśli chcesz schudnąć.

Kawa sama w sobie jest napojem niskokalorycznym lub wręcz bezkalorycznym. W czym więc problem? Zwykle jest on związany jest z tym, co do kawy dodajemy. Oto cztery największe „pułapki kaloryczne”, w które kawa może się zamienić – zobacz, jaka jest najbardziej kaloryczna kawa:

Najbardziej kaloryczna kawa

  1. FRAPPUCCINO: To popularny napój kawowy z lodami, syropem, bitą śmietaną i innymi dodatkami. W zależności od dodatków może mieć nawet 500 kcal! To tyle, co cały obiad. Uwaga! Wypicie takiej kawy może pokryć aż 1/3 twojego dziennego zapotrzebowania na kalorie.
  2. KAWA TYPU 3 W 1: Po taką kawę często sięgamy w pośpiechu: Wystarczy zalać proszek wrzątkiem i od razu mamy w kubku kawę z cukrem i śmietanką. Niestety w składzie takich mieszanek kawa stanowi jedyne 10-20%. Reszta to kaloryczne dodatki, w tym szkodliwe tłuszcze utwardzone i syrop glukozowo-fruktozowy. Kaloryczność takiego napoju waha się w granicach 70-80 kcal.
  3. KAWA KULOODPORNA: Niektórzy dodają do kawy masło, olej kokosowy lub inne dodatki, które zwiększają liczbę kalorii. Słynna kawa bulletproof może dostarczyć ci aż 450-500 kcal z tłuszczu! I nie jest prawdą – jak mówią niektórzy – że ta kawa odchudza. Jest wręcz przeciwnie! Nawet, jeśli pijesz ją zamiast śniadania, to nie może stanowić pełnowartościowego zamiennika posiłku.
  4. KAWA Z ALKOHOLEM: Napoje kawowe z dodatkiem alkoholu, takie jak Irish Coffee, też mogą być bombą kaloryczną. Po pierwsze alkohol – 50 ml whisky, które dodaje się do kawy po irlandzku, zawiera 115 kcal. Po drugie – cukier i po trzecie śmietanka kremówka. No i czasem jeszcze jakaś posypka. To wszystko tworzy napój, który może mieć 370 kcal.

Jak nie wpaść w kaloryczną pułapkę?

Co zrobić, żeby nie wpaść w tę „pułapkę kaloryczną”? Oto cztery zasady, których powinien przestrzegać każdy, kto chce dbać o swoją sylwetkę i zdrowe odżywianie:

  1. Zwróć uwagę na dodatki: Zrezygnuj z nich albo chociaż zmniejsz ich ilość.
  2. Wybieraj alternatywy: Warto też wybierać alternatywy o niższej kaloryczności, np. mleko o niskiej zawartości tłuszczu czy stewię zamiast cukru.
  3. Ogranicz napoje kawowe z kawiarni: Wypady do kawiarni na napoje kawowe z kalorycznymi dodatkami nie powinny być twoją codziennością – od czasu do czasu, owszem, ale nie za często.

To właśnie wymienione wyżej kawy, pite regularnie, mogą być przyczyną dodatkowych kilogramów na wadze albo niepowodzeń w odchudzaniu. Co gorsza, wiele osób nawet nie ma świadomości tego faktu. No ale ty teraz już wiesz, jaka jest najbardziej kaloryczna kawa.

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Pestycydy w truskawkach od rolnika i z bazaru

W sezonie Polacy chętnie kupują truskawki prosto od rolnika albo na bazarku. Wybierają je...

Truskawki z Biedronki gorsze niż z Lidla

Zbadaliśmy pozostałości pestycydów w polskich truskawkach z Lidla i Biedronki. W truskawkach z Biedronki...

Nieliczne roboty koszą dobrze

8 ROBOTÓW KOSZĄCYCH W TEŚCIE: Wiele automatycznych kosiarek z testu radzi sobie tylko z...