0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

7 zasad bezpieczeństwa

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

Skóra dzieci jest bardziej wrażliwa od skóry dorosłych. Potrzebuje więc większej ochrony przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. I to nie tylko podczas wakacji nad morzem czy w górach. Kremy od słońca potrzebne są też na co dzień – na placu zabaw, na spacerze czy na balkonie.

 

Przedstawiamy 7 zasad, do których musisz się zastosować, zanim wyjdziesz na słońce i wypuścisz na nie swoje dziecko:

 

Zanim wyjdziesz na słońce: 7 zasad bezpieczeństwa

 

  1. Przyzwyczajaj się powoli: Przyzwyczajaj skórę do słońca powoli. W pierwszych dniach urlopu nie wyleguj się długo na plaży. Stosuj krem z filtrem dostosowanym do twojej karnacji.

 

  1. Hojność popłaca: Chodzi oczywiście o hojne nakładanie kremu na skórę, czyli około dwa miligramy na centymetr kwadratowy skóry. Na całe ciało będziesz potrzebować około trzech łyżek kremu, u dzieci nieco mniej. Nie zapominaj o wystających częściach ciała, czyli o: nosie, ramionach, uszach i stopach.

 

  1. Zabawa: Jeśli twoje dziecko nie lubi smarowania kremem, zamień tą czynność w zabawę. Możesz na przykład najpierw rysować na ciele szlaczki albo kwiatki. Na koniec oczywiście dokładnie je rozsmaruj.

 

  1. Uwaga południe: Czas od 11 do 15 lepiej spędzajcie w cieniu lub pomieszczeniach. W tych godzinach słońce emituje wyjątkowo silne promienie. W cieniu też się opalicie. Uwaga: nawet gdy niebo zasnuwają szare chmury oraz pod parasolem może dojść do poparzenia słonecznego.

 

  1. Częsta aplikacja: Ponowne nakładanie kremu jest bardzo ważne. Poprawia skuteczność ochrony. W szczególności pamiętaj o nim po kąpieli lub podczas uprawiania sportu, kiedy się pocisz. To samo dotyczy kosmetyków wodoodpornych. I pamiętaj: Krem nie uchroni cię od poparzenia słonecznego, jeśli na słońcu przebywasz za długo.

 

  1. Zakrywaj głowę: Małe dzieci nie mają jeszcze gęstych włosów. Tym ważniejsza jest w ich przypadku ochrona głowy przed słońcem. Czapka lub kapelusz to dla dziecka konieczność.

 

  1. Chroń najmniejsze dzieci: Niemowlęta i małe dzieci są bardzo wrażliwe na słońce. W pierwszym roku życia nie wolno im przebywać bezpośrednio na słońcu. Nawet starsze dzieci – do trzeciego roku życia – powinny na słońce wychodzić na jak najkrócej. Poza tym gruba warstwa kremu ochronnego, bawełniana koszulka, kapelusz i okulary przeciwsłoneczne – to podstawa. Nie wolno dopuścić do poparzenia słonecznego u malucha.

 

Zapewne zainteresuje cię też: Test kremów do opalania dla dzieci

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Pestycydy w truskawkach od rolnika i z bazaru

W sezonie Polacy chętnie kupują truskawki prosto od rolnika albo na bazarku. Wybierają je...

Truskawki z Biedronki gorsze niż z Lidla

Zbadaliśmy pozostałości pestycydów w polskich truskawkach z Lidla i Biedronki. W truskawkach z Biedronki...

Nieliczne roboty koszą dobrze

8 ROBOTÓW KOSZĄCYCH W TEŚCIE: Wiele automatycznych kosiarek z testu radzi sobie tylko z...