0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaArtykułyPrzedświąteczne dylematy

Przedświąteczne dylematy

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

Jak co roku przed świętami większość z nas staje przed dylematem: Jakie prezenty wybrać dla najbliższych? Zobacz, co kupić, żeby prezent nie wylądował głęboko w szufladzie, tylko szczerze ucieszył obdarowanego.

 

Prezenty to radość dawania, radość rozpakowywania upominków oraz… – co tu dużo ukrywać – kłopoty. Jak co roku trzeba bowiem odpowiedzieć sobie na pytanie: co komu kupić?

 

Trudna sztuka obdarowywania

 

Wybieranie prezentów nie należy do prostych czynności. Wie to doskonale każdy, kto na kilka dni przed świętami udaje się do sklepu. A tam wśród bożonarodzeniowych dekoracji i Świętych Mikołajów: tłumy, niekończące się kolejki, nerwy, szukanie w pośpiechu upominków, z których obdarowani będą się cieszyli, a nie schowają głęboko albo, co gorsza, oddadzą komuś przy najbliższej okazji jako tak zwany prezent przechodni…

 

Prezenty najbardziej niefortunne

 

Co roku możemy natknąć się na rankingi najbardziej niefortunnych prezentów i sondaże, w których konsumenci wymieniają te najbardziej niechciane. Na pierwszych miejscach tego typu zestawień od lat królują skarpetki. Mimo to nadal bardzo chętnie obdarowujemy nimi najbliższych i, co zdaje się być tego naturalną konsekwencją, sami znajdujemy je pod choinką. Czy może być bardziej niechciany prezent? Okazuje się, że tak. Wonna świeczka o zapachu… tłuczonych ziemniaków – taki prezent dostała na gwiazdkę jedna z osób ankietowanych w amerykańskim sondażu na temat prezentów przeprowadzonym przez Consumer Reports National Research Center. Sondaż ten dostarcza też parę innych wskazówek, co dawać, a czego lepiej nie dawać na gwiazdkę. Ogromną popularnością wśród dających cieszą się w ostatnich latach w USA talony na zakupy. Niestety okazują się one bezużyteczne dla wielu obdarowanych. Wiele osób w ogóle ich nie wykorzystuje. To oznacza, że sklepy zyskują na nieużytych talonach miliony. Nic dziwnego, że talony to dziś rozwijający się w szybkim tempie biznes wart krocie.

 

Co znajdziemy pod choinką?

 

Oprócz talonów zakupowych, Amerykanie często znajdują pod choinką także ubrania. Zaraz po nich plasują się zabawki i sprzęt elektroniczny. Prezenty elektroniczne są jednocześnie najbardziej pożądane przez mężczyzn. Kobiety zaś wolą dostawać biżuterię i… talony na zakupy (nawet jeśli mają ich później nie wykorzystać).

 

A co dają i dostają na gwiazdkę Polacy? W tym roku Mikołaj przyniesie przede wszystkim zabawki. Zresztą dzieci to najchętniej obdarowywana część rodziny.

 

Ale i o dorosłych Mikołaj nie zapomni. Z ankiety Grupy Okazje wynika, że najczęstszym prezentem w tym roku będą kosmetyki do pielęgnacji ciała (23% ankietowanych zadeklarowało, że właśnie taki prezent kupi dla bliskich). Dużo osób dostanie też perfumy (15% ankietowanych), ubrania wraz z dodatkami (14% ankietowanych), książki i płyty z muzyką (13% ankietowanych) oraz biżuteria i zegarki (12% ankietowanych).

 

A co z talonami na zakupy? Okazuje się, że u nas to jeszcze stosunkowo rzadki prezent.

 

Prezent z serca

 

Niektórzy jednak wcale nie kupują prezentów, tylko… robią je własnoręcznie. W nie wkłada się najwięcej serca i wiele osób z takich właśnie upominków cieszy się najbardziej. Wśród najbardziej oczekiwanych prezentów znajdują się też całkiem niematerialne: czas spędzony z rodziną, zdrowie, pokój na świecie – za tym tęsknimy w czasie świąt. I zresztą nie tylko wtedy… 

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Nie wszystkie wytrzymały

13 NOŻYC DO ŻYWOPŁOTU W TEŚCIE: Z cienkimi gałęziami prawie każde nożyce akumulatorowe z...

Test małych telewizorów: Telewizor idealny

43 TELEWIZORY 32-50 cali W TEŚCIE: Ten test małych telewizorów pokazał, że nie zawsze...

Pojedynek gigantów, czyli duże telewizory w teście

64 TELEWIZORY 55-65 CALI W TEŚCIE: 29 telewizorów z testu okazało się jedynie dostatecznych....