0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaArtykułyOstrożnie z kuponami rabatowymi

Ostrożnie z kuponami rabatowymi

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

Na szczycie listy prezentów na ostatnią chwilę znajdują się kupony rabatowe, oferowane przez internetowe serwisy zakupów grupowych. Ale uwaga: Bywa, że ich realizacja nie obywa się bez kłopotów. Wyjaśniamy, na co musisz uważać, kiedy kupujesz kupon rabatowy.

 

Sklep plajtuje – kupon przepada

 

Uwaga: W przypadku upadłości firmy obiecana podczas zamawiania kuponu usługa nie zostaje wykonana. Gdy sklep, restauracja, studio fitness czy hotel splajtują jeszcze przed realizacją kuponu, ten nie ma już żadnej wartości. Ze szczególną ostrożnością przyglądaj się kuponom na ekskluzywne usługi za małe pieniądze. Możliwe, że oferują je firmy, które już popadły w długi i poprzez sprzedaż kuponów na swoje usługi chcą pilnie pozyskać brakujące pieniądze.

 

Odpowiedzialność ponosi serwis zakupów grupowych

 

Pamiętaj też, że za kupon ręczy jego wystawca. Zachowaj szczególną ostrożność, gdy wystawca kuponu nie jest równocześnie oferentem usługi, na którą wydaje kupon rabatowy. Czasem oferent spekuluje, że znaczna część kuponów nie zostanie zrealizowana. W takich przypadkach sprzedawca kuponu musi zapłacić za obiecane usługi, gdy posiadacz kuponu chce z nich skorzystać. Jeśli nie może lub nie chce tego uczynić, posiadacz kuponu ma prawny dowód tylko przeciwko niemu i często odchodzi po prostu z pustymi rękami.

 

Okres ważności

 

Najczęściej kupon można zrealizować tylko przez określony czas. Przed zakupem kuponu zawsze sprawdzaj więc, do kiedy ty lub osoba przez ciebie obdarowana może skorzystać z usługi.

 

Bez zamiany na gotówkę

 

Posiadacze kuponów mają prawo do jego wymiany na pieniądze tylko w przypadku, gdy oferent wyraźnie to zaznaczył. Oferent nie musi również wypłacać reszty w gotówce z kuponów, które zostaną zrealizowane tylko w części. Nie jest jasne, czy posiadacz kuponu będzie mógł jeszcze później domagać się wykonania usług lub otrzymania towarów za niewykorzystaną na początku kwotę. Taką dwuetapową realizację kuponu akceptuje wielu oferentów. Ale dopóki obie strony nie umówią się co do tego, nie konsument nie ma podstaw prawnych do takiego roszczenia.

 

Ryzyko zagubienia i utraty

 

Dostałeś kupon rabatowy? Strzeż go jak oka w głowie. Jeżeli go zgubisz, zazwyczaj tracisz prawo do wykonania usługi. Tak dzieje się nawet wówczas, gdy odbiorca usługi jest wymieniony z imienia i nazwiska.

 

Zrób go sam

O wiele pewniej będzie, jeżeli sam wystawisz kupon. Możesz wtedy dowolnie określić jego termin ważności, zakres i usługi. No i nie będziesz musiał martwić się, jak rozwiązać problemy, które mogą pojawić się w momencie realizacji kuponu. 

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Nieliczne roboty koszą dobrze

8 ROBOTÓW KOSZĄCYCH W TEŚCIE: Wiele automatycznych kosiarek z testu radzi sobie tylko z...

Test: Pestycydy w pomidorach z importu

Wszystkie pomidory z nowego testu zawierały pozostałości pestycydów. Tym razem zbadaliśmy osiem rodzajów pomidorów,...

Tanie zapięcia lepsze od drogich

23 ZAPIĘCIA DO ROWERÓW W TEŚCIE: Łańcuchowe, U-lock czy składane? Jakim rodzajem zapięcia zabezpieczysz...