0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaArtykułyLeczenie kolorem

Leczenie kolorem

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

Kolor to pierwsze co dostrzegamy w codziennych sytuacjach. Dobrze dobranego kolorystycznie otoczenie może mieć zbawienny wpływ na nasz organizm lub wręcz przeciwnie – spowodować, że będziemy zmęczeni lub zestresowani. W odpowiedzi na potrzeby ludzkiej psychiki i ciała powstała niekonwencjonalna metoda leczenia zwana chromotorepią. Jakie kolory wspomogą nasze leczenie?

Chromoterapia, nazywana także koloroterapią lub terapią kolorem, jest niekonwencjonalną metodą leczenia. Polega na otaczaniu się kolorami, które mają pozytywne działanie na nasz organizm. Można na przykład przebywać w pomieszczeniu pomalowanym na dany kolor lub nosić ubrania w sprzyjającej barwie. Terapia taka uzupełnia terapią farmakologiczną, a co ważne – nie wywołuje efektów ubocznych. Mogą z niej korzystać osoby w różnym wieku, także dzieci i ludzie starsi. Mimo wszystko należy także zauważyć, że metoda ta nie może zastąpić leczenia konwencjonalnego, stanowi jedynie jego uzupełnienie.

Biały i szary

Biel kojarzy się z harmonią. Kolor biały bywa pomocny w leczeniu chorób skórnych, a także w niewielkich ilościach poprawia samopoczucie. Ponadto może też usprawnić funkcjonowanie układu odpornościowego. – Mimo wszystko trzeba pamiętać, że przesada nie jest wskazana i zbyt wiele danego koloru w naszym otoczeniu nie wpłynie pozytywnie na organizm. W przypadku bieli, nadmiar może powodować zniechęcenie i brak sił do działania. Kolor szary jest neutralny. Nie rzuca się w oczy, lecz mimo to bywa pomocny przy leczeniu obrzęków i opuchlizny– mówi dr Marek Borowiński specjalista ds. koloru, Shop Doctor.

Żółty, pomarańczowy i czerwony

Kolory te są żywe, ciepłe i energetyczne. Żółci przypisuje się radość oraz ciekawość. Ten niezwykle pozytywny kolor bywa pomocny w leczeniu takich dolegliwości jak przemęczenie i stres. Dodatkowo pobudza proces przemiany materii oraz pomaga między innymi przy artretyzmie, cukrzycy, stwardnieniu rozsianym oraz zatruciu pokarmowym. Pomarańczowy pobudza do działania i nastraja pozytywnie. Podobnie jak żółty wspomaga przemianę materii. Dodatkowo może być stosowany przy problemach z sercem, a także przy leczeniu anoreksji, chorób wątroby, depresji oraz dolegliwości związanych z pęcherzem moczowym. Czerwony z kolei z racji swojej mocno energetycznej barwy pobudza organizm do działania oraz wspomaga w procesie leczenia chorób serca. Czerwień może być także pomocna przy leczeniu przeziębień, zgagi, migreny oraz anemii. Jej nadmiar może wywoływać agresję, dlatego nie jest wskazana osobom zmagającym się z nerwicą.

Fioletowy, niebieski i zielony

Kolor fioletowy symbolizuje szlachetność, a także nieufność. Pomaga przy leczeniu krótkowzroczności, ataków padaczki oraz chorób pasożytniczych. Osoby zmagające się z chorobami umysłowymi powinny na niego uważać. Niebieski to kolor intuicji. Z racji tego, że należy do grupy kolorów zimnych ma działanie chłodzące. Można go spokojnie użyć przy wspomaganiu leczenia obrzęków, oparzeń, opryszczki, a także zapalenia gardła. Należy jednak uważać, gdyż w nadmiarze może przygnębiać. Z kolei zieleń ma działanie uspokajające i kojące. Pomaga przy leczeniu anginy, zapalenia oskrzeli, zmęczenia emocjonalnego, a także klaustrofobii.

– Kolor to jeden z najważniejszych bodźców w naszym życiu. Przy jego pomocy możemy usprawnić działanie medycyny konwencjonalnej oraz pomóc sobie przy wielu uciążliwych dolegliwościach. Przy czym trzeba pamiętać, że koloroterapia nie może zastąpić wizyty u lekarza. Stosowanie jedynie chromoterapii nie przyniesie zadowalających efektów – mówi Shop Doctor i „Doktor Kolor” czyli dr Marek Borowiński.

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Czy eko jest eko? Zaskakujące wyniki testu

Polacy kupują produkty bio, bo chcą jeść zdrowo i unikać chemii. Ale czy zawsze...

Test odkurzaczy pionowych: Drogi nie znaczy dobry

60 PIONOWYCH ODKURZACZY AKUMULATOROWYCH W TEŚCIE: Na dobry odkurzacz pionowy bezprzewodowy trzeba wydać około...

Szkodliwe substancje w tanim foteliku

17 FOTELIKÓW SAMOCHODOWYCH W TEŚCIE: Uwaga! Test fotelików samochodowych 2024 ujawnił, że w jednym...