0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

High life

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

Większości konsumentów nawet przez myśl by nie przeszło, jakie sumy można wydawać na tak niecodzienne dobra i usługi, na jakie wydają najbogatsi tego świata. Oto garść informacji o tych produktach, o przeznaczanych na nie pieniądzach oraz o osobach, które wydają je bez chwili namysłu.

Gdyby ściany mogły mówić…

Dom Johna Lennona w Surrey w Wielkiej Brytanii został wystawiony na sprzedaż. Ale chętni do zakupu muszą dysponować ponad 11 mln dolarów. Na tyle bowiem wyceniono nieruchomość z sześcioma sypialniami, w którym najsłynniejszy z Beatlesów mieszkał wraz ze swoją żona Cynthią i synem Julianem. I to właśnie do tego domu sprowadził Yoko Ono w 1968 r. podczas gdy Cythia przebywała w Grecji. Kiedy pani Lennon wróciła, zastała Yoko w swoim szlafroku. Gdyby ściany mogły mówić… Zapewne nadzieję na to ma przyszły nabywca nieruchomości.

Najdroższy dom na Ziemi

Ale domowi Lennona daleko do najdroższego domu na naszej planecie. A za taką właśnie uznana została nieruchomość położona w Anglii w Windlesham, zwana Updown Court. Za 103 pokoje, 58 akrów ziemi, prywatne lądowisko dla śmigłowców i pięć basenów trzeba zapłacić okrągłe 130 mln dolarów. Rezydencja została niedawno wystawiona na sprzedaż. Jak szybko znajdzie się kupiec? Nie wiadomo.

Najdroższa aktorka świata

Najdroższą aktorką Hollywood okazała się niedawno Reese Witherspoon. Za film „Our Family Trouble”, który będziemy mogli obejrzeć w 2007 r., dostanie gażę w wysokości 29 mln dolarów. Tym samym pobije rekord, który do tej pory należał do Julii Robert. Ona za rolę w filmie „Uśmiech Mony Lisy” zainkasowała w 2003 r. 24 mln dolarów.

Lista aktorek najlepiej zarabiających

Jeśli jednak wziąć pod uwagę całokształt pracy, to najlepiej zarabiającą aktorką Hollywood jest Nicole Kidman, bo za każdy film, w którym zagra, inkasuje nie mniej niż 17 mln dolarów – obliczyli dziennikarze „Hollywood Reporter”. Na drugim miejscu ich rankingu uplasowała się Reese Witherspoon, która dostaje średnio 15 mln za film. Prawie tyle samo zarabiają kolejne na liście: Renee Zellweger, Drew Barrymore i Cameron Diaz.

Urodzinowy Rolls Royce

Dzięki niecodziennym zarobkom gwiazdy mogą podczas zakupów pofolgować wyobraźni. A swoim bliskim kupować prezenty nieco innego pokroju niż większość konsumentów. I tak na przykład piosenkarka Beyonce Knowles na 25. urodziny dostała od swojego narzeczonego, rapera Jaya-Z, Rolls Royce’a. Ale nie zwykłego, tylko model z 1959 r. Taki „upominek” wycenia się na 1 mln dolarów.

Nieskromny upominek

Jeszcze więcej kosztował upominek, jaki Mariah Carey dostała od swojego ukochanego. Być może jej prezent nie jest aż tak wielki, jak samochód Beyonce, ale z pewnością równie okazały. A już na pewno znacznie bardziej okazała jest jego cena: 5,4 mln dolarów – tyle kosztował sprezentowany piosenkarce naszyjnik.

Złoto na biegunach

A co można podarować dziecku, które ma już wszystko? Na przykład złotego konia na biegunach za 1,3 mln dolarów. Tak, to nie pomyłka – taką właśnie zabawkę stworzył japoński jubiler Ginza Tanaka. Koń jest dwudziestoczterokaratowy i waży znacznie więcej niż drewniana zabawka tego typu. Waga to nie jedyny minus konia, kolejnym jest oczywiście jego cena. Ale zabawka ma też plus: materiał, z jakiego ją wykonano, pozwala na bardziej płynne bujanie się. Ale czy to wystarczająca zachęta dla konsumentów?

Droga usługa
Najbogatsi tego świata mogą też wydawać na rzeczy zupełnie niecodzienne. Większości z nas nawet przez myśl by nie przeszło, że można przeznaczyć ogromną sumę na usługę, za którą zapłacił Michael Jackson. Co to było? Król popu wynajął… kapłana voodoo. Michael Jackson za jego usługę zapłacił 150 tys. dolarów. A chodziło nie o co innego, tylko o rzucenie klątwy na Stevena Spielberga za to, że reżyser nie obsadził Michaela w swoim filmie w roli Piotrusia Pana.
Auto-biżuteria
Dla tych, którzy nie mogą się zdecydować, czy wybrać na prezent samochód czy biżuterię, istnieje już idealne rozwiązanie. Połączenie branży motoryzacyjnej z jubilerską, choć wydaje się niemożliwe, zaowocowało powstaniem obrączek w kształcie… opon samochodowych. Dla amatorów jazdy na rowerze lub na motocyklu, dostępne są też obrączki w kształcie opon i tych pojazdów. Ich ceny wahają się od 100 do ponad 5 tys. dolarów w zależności od rozmiaru i tworzywa (do wyboru jest m.in. srebro, złoto i platyna).

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Tanie zapięcia lepsze od drogich

23 ZAPIĘCIA DO ROWERÓW W TEŚCIE: Łańcuchowe, U-lock czy składane? Jakim rodzajem zapięcia zabezpieczysz...

Które ziemniaki mają pestycydy? Sprawdziliśmy

Ziemniaki z Biedronki nie miały żadnych pozostałości pestycydów. Pod tym względem spełniały normy nawet...

Zbadaliśmy pestycydy w pomidorach z Lidla i Biedronki

Po teście jabłek kolej na pomidory. Okazuje się, że one również zawierają pozostałości pestycydów....