0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Warto kupić czy nie?

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

Jeśli to czytasz, to zapewne zastanawiasz się, czy suszarka do ubrań jest ci potrzebna czy też może to tylko zbędny wydatek, swoista fanaberia. Już wyjaśniamy!

Suszarka do ubrań to niemały wydatek. Taki sprzęt kosztuje ponad 1000 zł, a często nawet kilka tysięcy. Czy warto tyle wydawać na suszenie ubrań, które i tak… same wyschną, jeśli je rozwiesić? Wydawałoby się, że rozwieszenie prania jest i tańsze, i bardziej ekologiczne. Ale czy na pewno?

Brak suszarki… kosztuje

Latem być może rzeczywiście suszenie ubrań na sznurku czy rozkładanej suszarce jest tanie i ekologiczne. Ale sytuacja zmienia się, kiedy nadchodzi zimniejsza pora roku. Wtedy rozwieszone w mieszkaniu ubrania wychładzają pomieszczenie, a więc siłą rzeczy, trzeba podkręcić ogrzewanie. Dodatkowo musisz częściej otwierać okna, żeby pozbyć się wilgoci z pokoju. I właśnie to wszystko wymaga dodatkowych nakładów na energię – często na tyle dużych, że wstawienie do mieszkania suszarki do ubrań, mogłoby okazać się tańsze.

Czas to pieniądz

Druga rzecz to twoja praca. Jeśli by podliczyć łączną liczbę godzin spędzanych na rozwieszaniu prania, to zebrałoby się ich naprawdę sporo. Potem kolejne godziny spędzane na prasowaniu ubrań… Tak, te godziny prasowania suszarka może ci również oszczędzić. Jak to możliwe? Teoretycznie z jej bębna wyjmujesz bowiem rzeczy prawie jak spod żelazka – o ile tylko ustawisz w suszarce odpowiedni program. Co więcej, bielizna jest też zmiękczona. Jak się jednak okazało w naszym teście suszarek, w praktyce największym problemem jest jednak właśnie gniecenie ubrań.

Oszczędzaj na płynie do zmiękczania

Jak już wspomnieliśmy, ubrania są w procesie suszenia zmiękczane. Dzieje się tak, ponieważ powietrze, które suszy materiał, dostaje się między jego włókna i w ten sposób staje się on bardziej miękki. Dzięki temu właściciele suszarek do ubrań mogą zrezygnować z wlewania do pralki płynu zmiękczającego, a co a tym idzie oszczędzą na tym produkcie.

Czy po przeczytaniu tego krótkiego przewodnika już wiesz, czy suszarka do ubrań to dobry wybór do twojego domu? A może zastanawiasz się teraz, który model wybrać? Odpowiedź znajdziesz w naszym teście 27 suszarek. Wśród najwyżej ocenionych suszarek znajdziesz kilka niedrogich, a przy tym oszczędnych.

Sprawdź: Test 27 suszarek do ubrań

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Pestycydy w truskawkach od rolnika i z bazaru

W sezonie Polacy chętnie kupują truskawki prosto od rolnika albo na bazarku. Wybierają je...

Truskawki z Biedronki gorsze niż z Lidla

Zbadaliśmy pozostałości pestycydów w polskich truskawkach z Lidla i Biedronki. W truskawkach z Biedronki...

Nieliczne roboty koszą dobrze

8 ROBOTÓW KOSZĄCYCH W TEŚCIE: Wiele automatycznych kosiarek z testu radzi sobie tylko z...