0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaArtykułyAGD i RTVJakie baterie wybrać i jak ich używać

Jakie baterie wybrać i jak ich używać

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

W ostatnim czasie spędzamy więcej czasu w domach. Częściej niż dawniej używamy przeróżnych sprzętów, które wymagają baterii. Jak w pełni wykorzystać ich moc? I jak obchodzić się z bateriami, żeby służyły nam bezpiecznie i jak najdłużej?

Oto wszystko, co powinieneś wiedzieć o bateriach.

Jak prawidłowo korzystać z baterii?

1. Jeżeli urządzenie wymaga dwóch baterii lub więcej, należy zawsze używać baterii tego samego typu

Nie wolno mieszać starych baterii z nowymi, a gdy to tylko możliwe, wykorzystuj baterie pochodzące z tego samego opakowania (z tą samą datą ważności). W tym samym urządzeniu nigdy nie należy mieszać baterii różnych marek, ponieważ mają one różny skład i różny poziom mocy. Mieszanie baterii może spowodować wadliwe działanie urządzenia i doprowadzić do wycieku baterii, a tego nie chcemy, prawda?

2. Z bateriami obchodź się ostrożnie

Uważaj, żeby nie zarysowywać baterii, nie rzucaj nimi, nie upuszczaj, ani nie narażaj na działanie ciepła (lepiej nie zostawiaj ich w samochodzie w upalny dzień). Nie wolno też podejmować próby rozmontowania baterii. W ten sposób można bowiem zrobić sobie poważną krzywdę i zanieczyścić środowisko.

3. Trzy podstawowe zasady przechowywania baterii
a) Wysoko i w bezpiecznym miejscu: baterie należy przechowywać z dala od dzieci oraz od miejsca wystawionego na bezpośrednie działanie słońca.
b) W miejscu suchym: z dala od wilgoci.
c) W pojemniku z nieprzewodzącego materiału: z dala od biżuterii oraz innych metalowych przedmiotów.

Jeżeli baterie są przechowywane we właściwy sposób, zwykle zachowują swoją moc. Jeśli przez dłuższy czas nie będziesz korzystać z danego urządzenia (np. w zimie), lepiej wyjmij z niego baterie. Większość urządzeń stworzona jest tak, że co jakiś czas wewnętrznie „kontroluje” prawidłowość działania. Kontrole te wymagają niewielkich ilości energii – jeżeli występują zbyt często, może dojść do wycieku baterii.

4. Jak wybrać baterie pasujące do urządzenia?

Jeśli urządzenie wymaga baterii AA, należy korzystać wyłącznie z ogniw tego typu. Mniejsze po prostu nie będą działać. Możesz oczywiście wykorzystać adapter, aby zmienić mniejsze baterie (rozmiar A) na C lub D.

Jak prawidłowo wybrać baterie?

1. Więcej czasu na zabawę

Niemal co piąta dziecięca zabawka wymaga zasilania bateriami. Dzieci chętnie bawią się krótkofalówkami, robotami i wieloma innymi zabawkami na baterie – tego rodzaju produktów jest dziś znacznie więcej niż kiedykolwiek wcześniej. Tylko jakie baterie będą najlepsze i najbezpieczniejsze do zabawek? Jakie baterie wybrać, żeby nie doszło do wycieku? Aby radość z zabawy mogła trwać jak najdłużej, wybierz baterie o długiej żywotności, odpowiednie do urządzeń zużywających średnie i duże ilości energii.

2. Pad, który nie pada

Nowe bezprzewodowe gamepady wznoszą doznania graczy na zupełnie nowy poziom. W końcu ważna jest nie tylko moc postaci, ale i graczy, którzy się w nie wcielają! Dla zagorzałych graczy najlepszym wyborem będą baterie wielokrotnego ładowania. Dzięki nim zminimalizujesz ryzyko nieoczekiwanego zakończenia gry. Przy okazji jest to rozwiązanie przyjazne dla środowiska. Zamiast generować kolejne odpady, możesz wielokrotnie – nawet ponad tysiąc razy – ładować te same baterie, oszczędzając w ten sposób czas, pieniądze i… naszą planetę. Baterie wielokrotnego ładowania sprawdzą się też w wielu innych urządzeniach, których często używasz.

Wskazówki opracowane na podstawie materiałów Panasonic

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Pestycydy w truskawkach od rolnika i z bazaru

W sezonie Polacy chętnie kupują truskawki prosto od rolnika albo na bazarku. Wybierają je...

Truskawki z Biedronki gorsze niż z Lidla

Zbadaliśmy pozostałości pestycydów w polskich truskawkach z Lidla i Biedronki. W truskawkach z Biedronki...

Nieliczne roboty koszą dobrze

8 ROBOTÓW KOSZĄCYCH W TEŚCIE: Wiele automatycznych kosiarek z testu radzi sobie tylko z...