0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Zjeżdżaj!

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

Sezon narciarski rozpoczęty! W górach pierwszy śnieg, a sklepach pełen wybór nowych modeli nart. Jeżeli przed wypadem w góry musisz jeszcze zaopatrzyć się w nowy sprzęt, sprawdź, które z nowych nart warto ze sobą zabrać.

W nowych modelach nart ważna wydaje się nie tylko technologia ich wykonania, ale i stylistyka. Szczególnie w propozycjach dla żeńskiej części narciarzy. Delikatne wzory kwiatowe, oryginalne zdobienia… wybór nart może przypominać w tym sezonie wybór biżuterii. Czy w ślad za wymyślnym designem idzie również coraz lepsza jakość zjeżdżania?

Narty w teście

Aby to sprawdzić, eksperci z austriackiej organizacji konsumenckiej VKI poddali szczegółowym badaniom, zarówno w laboratorium, jak i na stoku, 21 modeli nart carvingowych. W teście znalazło się 11 nart dla kobiet oraz 10 nart typu allround przeznaczonych zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Modele allround, zwane też all-terrain lub all-mountain, są jednymi z najchętniej wybieranych przez narciarzy-amatorów, ponieważ nadają się do jazdy nie wymagającej większego wysiłku i dużych umiejętności, po każdym podłożu. Od nart racingowych – dla osób bardziej zaawansowanych, z zacięciem sportowym – różnią się przede wszystkim tym, że są szersze. To ułatwia prowadzenie narty po głębszym śniegu.

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Test golarek: Ostra, lecz delikatna

9 GOLAREK ELEKTRYCZNYCH W TEŚCIE: Niektóre golarki szarpią skórę albo nie są wodoszczelne. Jest...

Najtańszy oczyszczacz w czołówce testu

12 OCZYSZCZACZY W TEŚCIE: W nowym teście oczyszczaczy powietrza w szranki stanęło 12 modeli....

Te opony są bezpieczne

32 OPONY ZIMOWE W TEŚCIE: Przyczepność na śniegu, lodzie i mokrej nawierzchni ma zimą...