0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Zamrożona gotówka

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

21 LODÓWEK W TEŚCIE: Jej zakup oznacza zamrożenie gotówki na co najmniej 10 lat. Tyle powinna nam służyć lodówka, bo o niej właśnie mowa. Każda lodówka (a właściwie chłodziarko-zamrażarka, bo taka jest jej fachowa nazwa) z naszego testu została poddana rygorystycznym badaniom w specjalistycznym laboratorium. Wśród przetestowanych modeli znalazły się zarówno drogie urządzenia marek Liebherr czy Siemens, jak i znacznie tańsze lodówki Beko, Indesit, Whirlpool czy Zanussi i jeszcze parę innych.

Większość przetestowanych przez nas lodówek ma zamrażalnik na dole. Takie rozwiązanie jest wygodniejsze niż gdy zamrażalnik znajduje się w górnej części lodówki. Przecież częściej otwieramy chłodziarkę. Jeżeli półki, z których często wyjmujemy żywność, znajdują się na wysokości naszych ramion, nie musimy się schylać.

Kolejna sprawa to rozmiar lodówki. Z wielkością nie ma co przesadzać. Zbyt dużej lodówki nie wykorzystamy w pełni, a będzie zużywać więcej prądu. Standardowo w gospodarstwie jednoosobowym wystarcza lodówka o pojemności 120 l (plus 30 l na każdą dodatkową osobę) oraz zamrażalnik o pojemności 50-80 l (plus 50-80 l na każdą kolejną osobę). Ale uwaga, pojemność lodówki podana przez producenta nie jest tą, którą będziemy wykorzystywać w praktyce. Wnęki za półkami, część miejsca w drzwiach czy pod szufladami – tych przestrzeni nie wykorzystamy. Dlatego warto sprawdzić, jaką rzeczywistą pojemność do wykorzystania ma wybierana przez nas lodówka. Okazuje się, że często jest ona znacznie mniejsza niż ta podana przez producenta. Pojemność do wykorzystania w praktyce znajdziecie w tabeli z wynikami testu.

Podczas wyboru lodówki zwróćmy też uwagę na układ komór, rozmieszczenie półek oraz możliwość ich regulacji, tak aby można było do lodówki wstawić i większy garnek.

 

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Nieliczne roboty koszą dobrze

8 ROBOTÓW KOSZĄCYCH W TEŚCIE: Wiele automatycznych kosiarek z testu radzi sobie tylko z...

Test: Pestycydy w pomidorach z importu

Wszystkie pomidory z nowego testu zawierały pozostałości pestycydów. Tym razem zbadaliśmy osiem rodzajów pomidorów,...

Tanie zapięcia lepsze od drogich

23 ZAPIĘCIA DO ROWERÓW W TEŚCIE: Łańcuchowe, U-lock czy składane? Jakim rodzajem zapięcia zabezpieczysz...