0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

To pryszcz!

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

Początki powstania kosmetyków służących do utrzymania higieny skóry, według źródeł historycznych, sięgają 3 tys. lat p.n.e. Od czasów pierwszego mydła stworzonego przez Fenicjan, które w swoim składzie zawierało tylko łój i popiół, zmieniło się niemal wszystko.

Piękna i zdrowa cera – kto o niej nie marzy? Ale co zrobić, gdy natura poskąpiła nam aksamitnej skóry? Kiedy patrzymy w lustro, często zamiast świeżej promiennej cery widzimy krosty, trądzik, wykwity ropne i, co za tym idzie, skwaszoną minę. Wtedy chcemy ukryć się w mysiej dziurze. Który żel do mycia twarzy pomoże?

Walka z pryszczem

Badania wykazują, że problem z trądzikiem, krostkami na twarzy ma około 15-20 % populacji. Najczęściej zmiany skórne pojawiają się w okresie dojrzewania, ale niekiedy nawet po 40. roku życia, i jest to najwłaściwszy moment, żeby nauczyć się w prawidłowy sposób dbać o higienę i pielęgnować skórę, a przede wszystkim ją oczyszczać. Aby te zabiegi przyniosły oczekiwane rezultaty, należy używać właściwych preparatów, to znaczy takich, które myją i usuwają zanieczyszczenia i bakterie, jednocześnie nie przesuszając skóry, nie powodując jej wyjałowienia oraz nie naruszając mikroflory. Ponadto dokonując wyboru preparatu, musimy zwrócić uwagę na jego przeznaczenie i zgodność z naszym typem skóry.

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Test golarek: Ostra, lecz delikatna

9 GOLAREK ELEKTRYCZNYCH W TEŚCIE: Niektóre golarki szarpią skórę albo nie są wodoszczelne. Jest...

Najtańszy oczyszczacz w czołówce testu

12 OCZYSZCZACZY W TEŚCIE: W nowym teście oczyszczaczy powietrza w szranki stanęło 12 modeli....

Te opony są bezpieczne

32 OPONY ZIMOWE W TEŚCIE: Przyczepność na śniegu, lodzie i mokrej nawierzchni ma zimą...