0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaTestyTEST - Sport i turystykaTest kasków: Tylko dwa dobrze chronią

Test kasków: Tylko dwa dobrze chronią

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

10 KASKÓW NARCIARSKICH I SNOWBOARDOWYCH W TEŚCIE: W tym teście znajdziesz wyniki badań kasków narciarskich i snowboardowych dla dorosłych i dzieci. Okazało się, że tylko dwa z nich dobrze chronią głowę podczas wypadku.

Dzisiaj kask zakłada już niemal każdy narciarz i snowboardzista. I dobrze! Kask może nas uchronić przed poważnym urazem głowy, a nawet przed utratą życia na stoku. W niektórych regionach narciarskich noszenie kasku jest nawet obowiązkowe. Mało tego, również osoby zjeżdżające na sankach powinny zakładać kask, ponieważ bez niego zderzenie z drzewem lub inną przeszkodą może mieć poważne konsekwencje. Nawiasem mówiąc, jeśli nosisz kask, możesz zrezygnować z czapki, bo dobry model nie tylko chroni głowę, ale także zapewnia jej ciepło. Ten test kasków pokaże ci, jaki wybrać!

Jaki kask narciarski i snowboardowy jest najlepszy?

Ten test kasków do sportów zimowych pokazał, które modele dostępne w sklepach, skutecznie ochronią ciebie lub twoje dziecko w razie wypadku, a z których lepiej zrezygnować. Badacze porównali w laboratorium 10 kasków narciarskich i snowboardowych pod kątem: bezpieczeństwa, obsługi, wygody i zawartości szkodliwych substancji. Jaki był wynik? Osiem kasków eksperci ocenili dostatecznie, a dwa okazały się dobre. Test kasków dowodzi jasno: dobrą ochronę głowy możesz mieć bez wydawania fortuny. Co prawda dwa najwyżej ocenione modele kosztują blisko 400 zł, ale to średnia półka cenowa na rynku. W sklepach możesz znaleźć kaski znacznie droższe – nawet za ponad 1000 zł. Czy warto wydać aż tyle na kask? Okazuje się, że przed niebezpiecznym urazem możesz zabezpieczyć się za znacznie niższą kwotę.

Rygorystyczne kryteria testu

Najważniejszą funkcją kasku jest ochrona głowy w razie uderzenia. Dlatego też ocena za ten parametr miała w teście największy wpływ na ogólną ocenę jakości. Badacze przyjęli w teście bezpieczeństwa rygorystyczne kryteria – te stosowane przy ocenie kasków do zawodowego uprawiania sportów. Dokładniej chodzi o badanie sprawdzające, czy kask można przebić – na przykład kijkiem lub gałęzią. Dobra wiadomość jest taka, że siedem z dziesięciu badanych modeli zdało ten bardzo rygorystyczny test.

Kask łatwy w obsłudze

Oprócz spełnienia wymogów bezpieczeństwa, dobry kask musi być też łatwy w obsłudze. Cóż bowiem z tego, że będzie odporny na przebicie, skoro zbyt trudno zapiąć go na głowie tak, żeby idealnie do niej przylegał i w razie wypadku się nie zsunął.

A zatem dobry kask musi być wyposażony w paski i zapięcia, które każdy z łatwością prawidłowo zapnie – nawet dziecko. Trudne zapinanie może być denerwujące, na przykład wtedy, gdy kask da się zapiąć tylko bez rękawiczek. Ale jeszcze ważniejszy jest fakt, że źle zapięty kask może już nie spełniać swojej ochronnej roli. Ważne jest też, aby gogle narciarskie dobrze przylegały do kasku. Nie mogą się zsuwać i powinny być umiejscowione przy samej krawędzi kasku. Ten test kasków wskaże ci modele najlepsze pod tym względem.

CO OTRZYMUJESZ KUPUJĄC TEN TEST
 
WYNIKI TESTU. Oceny 10 kasków narciarskich i snowboardowych dla dorosłych i dzieci są przedstawione w tabeli. Wśród nich znajdziesz takich liderów rynku, jak Uvex, Salomon, Atomic czy Scott. Ceny testowanych kasków wahają się od 140 do 399 zł, a więc testem zostały objęte modele z niższej i średniej półki cenowej. Kaski musiały wykazać się w teście idealną ochroną głowy podczas wypadku, być łatwe w obsłudze oraz wygodne dla użytkownika. Te wszystkie cechy kasków eksperci porównali w badaniach laboratoryjnych.
 
PORADY DOTYCZĄCE ZAKUPU. Jak wybrać kask odpowiedni dla ciebie albo dla twojego dziecka? Ile musisz wydać na kask, żeby być pewnym, że zapewni właściwą ochronę? Z zakupu których kasków lepiej zrezygnować? Od czego zacząć w sklepie z kaskami i co musisz zrobić przed zakupem konkretnego modelu? Z testu dowiesz się tego wszystkiego, co jest kluczowe przy wyborze kasku do uprawiania sportów zimowych. Dzięki temu testowi każdy może znaleźć najlepszy i najbezpieczniejszy kask dla siebie lub swojego dziecka.
 
TABELA DO POBRANIA. Po wykupieniu tego testu, otrzymujesz dostęp do tabeli z rankingiem porównującym wyniki wszystkich badanych kasków (możesz ją pobrać w pliku PDF). Ponadto otrzymujesz dostęp do pełnej wersji artykułu opisującego badania i ich wyniki.

Testowane kaski: Alpina Albona, Anon Greta 3, Atomic Revent, Black Crevice Kitzbühel, Decathlon / Wed’ze H-FS 300, Head Compact, Salomon Husk JR, Scott Track, Sweet Protection Blaster II, Uvex Legend 2.0

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Nieliczne roboty koszą dobrze

8 ROBOTÓW KOSZĄCYCH W TEŚCIE: Wiele automatycznych kosiarek z testu radzi sobie tylko z...

Test: Pestycydy w pomidorach z importu

Wszystkie pomidory z nowego testu zawierały pozostałości pestycydów. Tym razem zbadaliśmy osiem rodzajów pomidorów,...

Tanie zapięcia lepsze od drogich

23 ZAPIĘCIA DO ROWERÓW W TEŚCIE: Łańcuchowe, U-lock czy składane? Jakim rodzajem zapięcia zabezpieczysz...