0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaTestyTEST - AGD i RTVTest golarek: Ostra, lecz delikatna

Test golarek: Ostra, lecz delikatna

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

9 GOLAREK ELEKTRYCZNYCH W TEŚCIE: Niektóre golarki szarpią skórę albo nie są wodoszczelne. Jest też taka, która nie przetrwała testu wytrzymałości. Ale cztery golarki okazały się dobre. Oto test golarek elektrycznych: Dowiesz się z niego, które modele są najlepsze, a na które nie warto wyrzucać pieniędzy.

Cztery spośród dziewięciu elektrycznych golarek w teście uzyskały oceny dobre. Reszta została oceniona niżej, przy czym jedna zasłużyła tylko na najniższą z możliwych ocen – niedostateczną.

Test golarek elektrycznych prześwietlił na wylot dziewięć modeli

Jedna golarka z testu ciągnie i szarpie brodę, a przy tym pozostawia niezgolony zarost. Po takim goleniu skóra piecze jak po torturach. Kto by chciał tak zaczynać dzień!? W szczególności zapewne nie osoby z delikatną i wrażliwą skórą.

Na szczęście golenie przy pomocy zwycięzcy testu wygląda zupełnie inaczej: test golarek wyłonił model, który goli szybko i dokładnie, nie podrażniając skóry.

Ten test golarek elektrycznych pokazał jasno, że różnice między poszczególnymi modelami dostępnymi w sklepach są ogromne. Oceny, jakie eksperci wystawili testowanym golarkom wahają się od dobrej aż po niedostateczną.

W tabeli z wynikami testu przedstawiamy szczegółowe oceny za różne badane parametry wystawione każdej z maszynek. A badacze w laboratorium przy pomocy kilkudziesięciu ochotników przetestowali je pod każdym możliwym względem, ważnym z punktu widzenia użytkownika. I tak: sprawdzili jakość golenia, zarówno codziennego, jak i pięciodniowego zarostu. Ocenili też, czy golarki chronią skórę czy może ją podrażniają. Sprawdzili, czy testowane sprzęty są łatwe w użytkowaniu i w końcu – czy są trwałe.

Ten test golarek dostarcza bezcennej wiedzy dla każdego, kto właśnie stoi przed wyborem maszynki elektrycznej. Z internetu, od sprzedawców czy z reklam golarek tego wszystkiego się nie dowiesz. Dopiero niezależne badania przeprowadzone przez fachowców w laboratorium przy użyciu metod naukowych mogły prześwietlić golarki na wylot i dać ci garść informacji, dzięki którym dokonasz najlepszego wyboru.

Drogi wybór

To ważne tym bardziej, że golarki elektryczne do tanich nie należą. Badane w teście modele kosztują od 149 do ponad 1500 zł. Podpowiemy ci od razu, że ta najtańsza nie okazała się dobrym wyborem, ale wśród najwyżej ocenionych znajdziesz golarkę za 628 zł, która ma najlepszy stosunek ceny do jakości w teście. Dodatki i funkcje specjalne, takie jak obrotowa głowica goląca, bardzo wydajny akumulator czy automatyczna stacja czyszcząca, często podnoszą cenę. Zwycięzca testu ma te wszystkie trzy cechy, ale kosztuje niestety najwięcej – 1571 zł.

CO OTRZYMUJESZ KUPUJĄC TEN TEST
 
WYNIKI TESTU. Oceny dziewięciu golarek elektrycznych są przedstawione w tabeli. Wśród nich znajdziesz takich liderów rynku, jak Philips, Braun czy Panasonic. Ceny testowanych golarek wahają się od 149 do 1571 zł. Większość modeli można używać jako maszynki do golenia na mokro, jak i na sucho z żelem lub pianką. Golarki z testu musiały dowieść, z jaką dokładnością i delikatnością potrafią usuwać zarost i czy wygodnie leżą w dłoni. Ich baterie oraz głowice tnące zostały zaś poddane testowi na wytrzymałość.
 
PORADY DOTYCZĄCE ZAKUPU. Jaki typ golarki jest stworzony dla ciebie? Przede wszystkim musisz odpowiedzieć sobie na pytanie: czy zależy ci na goleniu dokładnym, delikatnym, szybkim, cichym czy wygodnym? I czy potrzebujesz automatycznej stacji czyszczącej? Dzięki naszemu testowi każdy może znaleźć najlepszą dla siebie golarkę elektryczną dostosowaną do swoich potrzeb. Podpowiadamy ci też, jakie modele można używać pod prysznicem i w których da się wymienić baterie.
 
TABELA DO POBRANIA. Po wykupieniu tego testu, otrzymujesz dostęp do tabeli z rankingiem porównującym wyniki wszystkich badanych golarek (możesz ją pobrać w pliku PDF). Ponadto otrzymujesz dostęp do pełnej wersji artykułu opisującego badania i ich wyniki.

Testowane golarki elektryczne: Braun Series 3 Proskin 3020s, Braun Series 7 70-S7200cc, Braun Series 9 Pro 9465cc, Carrera No. 521, Panasonic ES-LV67, Panasonic ES-LV6Q, Philips Series 3000 S3233/52, Philips Series 7000 S7788/55, Remington F9 Ultimate XF9000

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Nieliczne roboty koszą dobrze

8 ROBOTÓW KOSZĄCYCH W TEŚCIE: Wiele automatycznych kosiarek z testu radzi sobie tylko z...

Test: Pestycydy w pomidorach z importu

Wszystkie pomidory z nowego testu zawierały pozostałości pestycydów. Tym razem zbadaliśmy osiem rodzajów pomidorów,...

Tanie zapięcia lepsze od drogich

23 ZAPIĘCIA DO ROWERÓW W TEŚCIE: Łańcuchowe, U-lock czy składane? Jakim rodzajem zapięcia zabezpieczysz...