0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Tanie opalanie

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

18 KREMÓW DO OPALANIA W TEŚCIE: Krem do opalania należy nanosić grubą warstwą – to dewiza skutecznej ochrony przeciwsłonecznej. Test pokazał, że to wcale dużo nie kosztuje, bo dobre kosmetyki chroniące przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB można kupić już za kilkanaście złotych.

Mimo że z roku na rok wyniki testów preparatów do opalania poprawiają się, wciąż są producenci, którzy obiecują nam zbyt dużo. W dodatku z reguły są to ci, którzy każą sobie płacić za swoje produkty najwięcej. W aktualnym teście jeden taki producent nie dotrzymał deklarowanej na opakowaniu wartości faktora – w badaniach laboratoryjnych okazało się, że rzeczywisty faktor był o ponad 20% niższy, niż obiecuje etykieta. Co to oznacza dla ciebie? Kąpiel słoneczna o wiele szybciej skończy się podrażnioną, czerwoną skórą, niż byś się spodziewał. A co oznacza to dla testowanego kremu? Ocenę niedostateczną – kosmetyk nie chroni wystarczająco przed szkodliwym promieniowaniem UVA.

Na pierwsze promienie

Tym razem naukowcy z laboratorium wzięli pod lupę 18 preparatów chroniących przed słońcem – mleczka, spraye i kremy. Wszystkie mają zapewniać nam średnią ochronę – większość ma faktor 20, dwa – 15. Nadają się na początek urlopu dla osób, których skóra jest przeciętnie wrażliwa na promienie słoneczne. Jeżeli masz skórę bardziej wrażliwą albo spędzasz na słońcu całe dnie uprawiając sporty, szczególnie wodne, wybierz kosmetyk z wyższym faktorem ochronnym – wysokim lub bardzo wysokim, czyli 30, 50 lub 50+….

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Pestycydy w truskawkach od rolnika i z bazaru

W sezonie Polacy chętnie kupują truskawki prosto od rolnika albo na bazarku. Wybierają je...

Truskawki z Biedronki gorsze niż z Lidla

Zbadaliśmy pozostałości pestycydów w polskich truskawkach z Lidla i Biedronki. W truskawkach z Biedronki...

Nieliczne roboty koszą dobrze

8 ROBOTÓW KOSZĄCYCH W TEŚCIE: Wiele automatycznych kosiarek z testu radzi sobie tylko z...