0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Smacznego jajka!

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

Majonezy i sosy majonezowe stały się nieodłącznym składnikiem sałatek, surówek, kanapek, dań z mięs i ryb, a także wielu przystawek.

Cieszą się niesłabnącą popularnością, tym bardziej, że z roku na rok przybywa wciąż nowych odmian tego produktu, a także sosów na jego bazie. Producenci prześcigają się w tworzeniu nowych smaków i nazw majonezów. Majonezy stołowe, wyborowe, dekoracyjne, babuni, napoleońskie – mamy pełen wybór. Ostatnio wzrastającą popularnością cieszą się majonezy „light”, przeznaczone dla osób dbających o linię. Obniża się w nich zawartość tłuszczu do poniżej 50%. Należy jednak mieć świadomość, że majonezy, nawet te mniej kaloryczne, nie są dietetyczne i bardzo pobudzają apetyt.

Do testu wybrano majonezy cieszące się największą popularnością wśród konsumentów: Hellmann’s Babuni, Kielecki, Mosso Napoleoński, Motyl Stołowy, Roleski Stołowy i Winiary Dekoracyjny. Próby zakupiono w dużych sieciach sklepowych. Badania sensoryczne, mikrobiologiczne oraz badania parametrów fizykochemicznych wykonano w akredytowanym laboratorium.

Zakres badań obejmował:

– ocenę poprawności oznakowania etykiety;
– badania sensoryczne – ocenę wyglądu ogólnego, barwy, smaku, zapachu i konsystencji majonezów;
– badanie parametrów fizykochemicznych: zawartość wody, tłuszczu, soli, konserwantów chemicznych (kwasu benzoesowego i kwasu sorbowego), żółtka jaja kurzego oraz liczbę kwasową wyekstrahowanego tłuszczu (miernik świeżości);
– badanie czystości mikrobiologicznej;
– zawartość cholesterolu – parametr żywieniowy.

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Nie wszystkie wytrzymały

13 NOŻYC DO ŻYWOPŁOTU W TEŚCIE: Z cienkimi gałęziami prawie każde nożyce akumulatorowe z...

Test małych telewizorów: Telewizor idealny

43 TELEWIZORY 32-50 cali W TEŚCIE: Ten test małych telewizorów pokazał, że nie zawsze...

Pojedynek gigantów, czyli duże telewizory w teście

64 TELEWIZORY 55-65 CALI W TEŚCIE: 29 telewizorów z testu okazało się jedynie dostatecznych....