0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Słońce w domu

Opublikowano:

Autopromocja

spot_img

Po co trwonić olej, gaz czy prąd, skoro wodę w domu można podgrzewać równie dobrze przy użyciu energii słonecznej? Większość kolektorów słonecznych z przedstawianego przez nas testu spisuje się bez zarzutu.

Coraz więcej osób dochodzi do wniosku, że powinniśmy lepiej wykorzystywać przyjazną środowisku naturalnemu energię słoneczną. Niewielu jednak jak na razie poczyniło konkretny krok w tym kierunku i zainstalowało na dachu własnego domu baterie, które gromadzą energię z promieni słonecznych. Dlaczego? Wielu konsumentów zwleka z decyzją o własnym ekologicznym źródle zasilania, ponieważ czeka na potwierdzenie, że ta nowa technika jest niezawodna.

Prosta instalacja

Producenci reklamują swoje kolektory, zapewniając, że ich instalacja nigdy wcześniej nie była tak prosta, jak dziś. Dawniej często trzeba było oddzielnie wyszukiwać pojedyncze elementy instalacji. Nie należało to do prostych zadań, a koniec końców i tak nie mieliśmy pewności, czy wszystko będzie w stu procentach dopasowane. Dziś rynek kolektorów słonecznych się rozwinął. Możemy wybierać wśród gotowych „zestawów” do zainstalowania w naszym domu. W ramach testu wykonanego przez niemiecką Fundację Warentest przebadano 12 takich zestawów przeznaczonych do zaopatrywania w ciepłą wodę czteroosobowej rodziny. Oto najważniejsze elementy zestawów:

Najnowsze Artykuły

WIĘCEJ PODOBNYCH

Pestycydy w truskawkach od rolnika i z bazaru

W sezonie Polacy chętnie kupują truskawki prosto od rolnika albo na bazarku. Wybierają je...

Truskawki z Biedronki gorsze niż z Lidla

Zbadaliśmy pozostałości pestycydów w polskich truskawkach z Lidla i Biedronki. W truskawkach z Biedronki...

Nieliczne roboty koszą dobrze

8 ROBOTÓW KOSZĄCYCH W TEŚCIE: Wiele automatycznych kosiarek z testu radzi sobie tylko z...